Technologijos lyg septynmyliais žingsniuoja į priekį, o tokių gigantų kaip Apple ir Samsung kova pasiekė patį zenitą. Kiekvienais metais mobilieji telefonai tampa dar išmanesniais ir modernesniais. Tad, visai nenuostabu, kad specialistai teigia, jog greitai išmanieji telefonai savo galimybėmis ir funkcijomis pralenks kompiuterius. Žinoma, tokia pažanga gerokai palengvino paprastų mirtingųjų gyvenimą, juk visa informacija pato pasiekiame vos kelių mygtukų paspaudimu. Visgi, tokia pažanga turi ir kitą medalio pusę, apie kurią ir pakalbėsime.
Mokslininkai skambina pavojaus varpais, kad išmanieji mobilieji telefonai gali pakenkti vaikų intelekto vystymuisi. Visų pirma, vaikų, kurie intensyviai naudojasi mobiliaisiais telefonas, rašymo įgūdžiai suprastėja, jiems sudėtingiau naudotis tušinuku, jie dažniau daro gramatines klaidas, kadangi taisyklingoje kalboje įvelia „telefoninį žargoną“ bei trumpinius. Be to, lėčiau vystosi ir meniniai gebėjimai, fantazija būna skurdesnė. Užuot žaidę žaidimus, kurie senelių ir tėvų vaikystę pavertė išties įsimintina, šiuolaikiniai vaikai mieliau savo laiką leidžia įsikniaubę į mobilųjį telefoną ir su draugais bendrauja trumposiomis žinutėmis. Tad, visai nenuostabu, kad gyvo bendravimo stoka ateityje gali sukelti rimtų psichologinių problemų.
Tiesa, nepamirškime, kad mobilieji telefonai ugdo priklausomybę ir didina socialinę bedugnę tarp prabangius išmaniuosius ir paprastus telefonus turinčių vaikų. Tiesa, priklausomybė gresia ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Viso to pasekmė – išsiblaškymas, negalėjimas susikaupti ir susikoncentruoti į išties svarbius dalykus, pavyzdžiui, mokslas, suaugusių atžvilgiu – darbas. Taigi, kokia išeitis? Atimti iš vaikų mobiliuosius telefonus?
Tikrai ne, juk mobilieji telefonai leidžia tėvams paprasčiau susisiekti su vaiku, žinoti, kur jis yra ir ar jam viskas gerai. Visgi, reiktų nubrėžti ribą, kam mobilusis telefonas yra skirtas, o kam ne. Būtina išaiškinti vaikui, kad mobilusis nėra žaislas ar pasipuikavimo priemonė prieš kitus, tai – priemonė, kuri padeda susisiekti ir bendrauti su draugais, jei nėra kitos galimybės. Be to, prieš perkant telefoną, vertėtų pagalvoti ir apie jo modelį bei paklausti savęs ar jūsų vaikui tikrai reikalingas išmanusis mobilusis telefonas su internetu ir galybe kitų funkcijų.
Atminkite, kad vaikų tobulėjimas prasideda šeimoje, todėl svarbu įdiegti savo atžaloms tikrąsias vertybes ir neleisti prisirišti prie materialinių gėrybių. Juk viskas anksčiau ar vėliau pasensta, o perduota išmintis išlieka.