Ismanusis dovana
Technologijos

Ar verta dovanoti telefoną?

Gana dažnai žmonės dovanoja išmanųjį telefoną. Tai yra gana prabangi dovana, kuri gali palengvinti kasdienybę, pagerinti komunikaciją bei suteikti žmogui labai daug pozityvių emocijų. Visgi yra manančių, kad dovanoti tokias brangias ar apskritai, materialias dovanas – laiko švaistymas. Tačiau kaip yra iš tiesų? Ar telefoną dovanojantys žmonės pasirenka teisingai, ar jie tiesiog perdėtai lepina vienas kitą, o gal net pakiša žmogui netinkamą įrenginį? Pasistenkime į tai atsakyti.

Kokį telefoną dovanosite

Turbūt nesunku pataikyti ir pralinksminti gavėją su naujausiu iPhone. Tačiau ne visada yra finansinių galimybių padovanoti itin brangų „obuoliuką“.

Geriausia dovanoti tokį telefoną, kuris žmogui bus patogus naudoti. Pvz., jeigu žmogus pagyvenęs – rinkitės telefoną su dideliu ekranu arba patikimą, mygtukinį variantą. Jeigu žmogus turi silpną regėjimą, vėlgi, tik didelis ekranas. Na, o tiems, kurie labai nesaugo savo daiktų arba dirba darbą statybose ar kitose, pavojingesnėse srityse, reikėtų nedovanoti itin brangaus įrenginio.

Tačiau yra ir kita medalio pusė. Pvz., jeigu visa jūsų šeima turi iPhone, nedovanokite kitam nariui Android telefono ir atvirkščiai.

Norite pamatyti iš ko galite rinktis? Spauskite čia ir apžiūrėkite platų išmaniųjų telefonų pasirinkimą geriausiomis kainomis!

Ar pagalvojote apie priedus?

Net, jeigu ir pats telefonas atrodo kaip puiki dovana, tam tikri priedai gali gerokai pagerinti naudojimo patirtį. Pradedant geresnėmis ausinėmis, baigiant automobilių krovikliu ar dėkliuku, yra priedai, kurie ne tik praverčia, bet ir visai kardinaliai keičia tai, kaip žmogus mėgausis telefonu.

Pvz., šiais laikais kone būtinas Fast Charge krautuvas arba greitojo įkrovimo kroviklis. Labai sparčiai populiarėjanti tendencija – belaidės Bluetooth ausinės. Nemažai žmonių, ypač keliaujančių, neįsivaizduoja savo gyvenimo be išorinės baterijos arba Powerbank ir taip toliau. Prabangesniam telefonui beveik būtinas ir ekrano stikliukas bei tvirtas dėklas, kad korpusą pavyktų apsaugoti nuo sutrenkimų bei įbrėžimų.

Jeigu galvojate apie pilnavertę ir išbaigtą dovaną su mobiliuoju telefonu, pasiruoškite papildomoms išlaidoms. Jeigu kažko įspūdingo nesiruošiate pridėti, bent jau dėkliuko ir ekrano stiklo tikrai reikėtų. Tai gali kainuoti tarp 10 ir 100 eurų (su retomis išimtimis).       

O ryšys?

Dovanojate telefoną, bet ar pagalvojote apie mobilųjį ryšį? Pirkti telefoną iš operatoriaus paprastai neverta, nes permokėsite, ypač, jeigu pirksite telefoną su planu. Tada, sudėjus visas, daugelio mėnesių įmokas, galite permokėti 20-40 procentų. To daryti tikrai neverta. Geriau rinktis pirkimą iš kitos parduotuvės ir lizingą be pabrangimo.

Visgi ryšio paslaugų reikia. Jos kainuoja nuo kelių iki keliasdešimties eurų per mėnesį, priklausomai nuo operatoriaus, plano ypatumų bei jūsų pasirinkimų.

Tiesa, prieš pirkdami telefoną iš neoficialių pardavėjų, būtinai įsitikinkite, kad jis yra „atrištas“ (angl. unlocked) ir gali prisijungti prie visų ryšio operatorių tinklų. Pririšti telefonai blokuoja visų kitų operatorių ryšį ir dėl to yra neverti investicijos. 

(Perskaityta per mėnesį: 15, iš jų šiandien: 1.)