serviso įranga
Technologijos,  Transportas

Nuosava serviso įranga – kodėl verta ją turėti?

Vis daugiau žmonių savo automobilius remontuojasi patys, vieni dėl to, kad jiems patinka visišką automobilio priežiūrą patikėti sau, kiti dėl finansinių priežasčių, o dar kiti, tai dar daro dėl dar kitokių tikslų. Tačiau noro ir tikslo neužtenka, taip pat reikia turėti laiko, garaže turi būti atitinkama serviso įranga, turėti laiko ir panašiai. Šiame straipsnyje kalbėsime apie serviso įrangą ir visgi, kodėl ją verta turėti?

Bet pradžioje pradėkime ne nuo serviso įrangos, o nuo žinių ir patirties. Nesvarbu, kad transporto priemonės savininkas garaže turi visą reikiamą serviso įrangą, reikia turėti ir atitinkamos patirties. Kadangi automobilio remontas reikalauja atitinkamų žinių mechanikoje, todėl užsiimi savo automobilio remonto bus sudėtinga. Tačiau viskas yra išmokstama, tad geriausia pradėti mokytis nuo smulkiausių darbų. Pradėti nuo tokių smulkmenų kaip, pavyzdžiui, ratų uždėjimas, tam tikrų smulkių ir suprantamų mechanizmų keitimas ir kitokių. O jau po truputį įgaunant patirties, su atitinkama serviso įranga pradėti remontuoti rimtesnius mechanizmus ir keisti sudėtingesnes dalis.

serviso įrangaViena iš priemonių, kad greitai perprasti automobilio mechaniką, yra diagnostikos įranga. Ši prijungta įranga gali parodyti kokie gedimai yra automobilio elektromechaninėje sistemoje. Pavyzdžiui, variklio darbas, automatinių greičių dėžių gedimas, ABS gedimas ir kiti. Diagnostiniai prietaisai padės greičiau pažinti automobilio mechaniką. Kitas šios įrangos privalumas yra tas, kad prijungus įrangą ir sužinoję kokie gedimai yra automobilyje, galite įsivertinti ar jūs pajėgsite atlikti remonto darbus, ar visgi reikės kreiptis remontui į servisą.

Serviso įranga gali būti pati įvairiausia, nuo smulkių raktų komplektų iki stambių keltuvų. Žinoma, jeigu planuojate remontuoti automobilį savo garaže, jums tikrai nereikia kai kurių įrenginių, nes tiesiog jų neišnaudosite. Tačiau pagrindiniai įrankiai ir įrenginiai be kurių jums sunku bus remontuoti automobilį yra raktų komplektas, elektriniai įrankiai, oro kompresorius, veržliasūkiai, pneumatinis veržliasūkis, domkratas ir panašūs įrankiai. Taip pat jūsų pačių patogumui jums reikėtų turėti įrankių dėžę ar vežimėlį, darbastalį, kad jums būtų patogiau laikyti įrankius ir jie niekada nepasimestų.

(Perskaityta per mėnesį: 90, iš jų šiandien: 1.)