chip tuning įranga
Technologijos

Chip tuning įranga, čipavimas, ecu programavimas – kas tai?

Automobilių ir su jais susijusios technologijos labai sparčiai tobulėja. Natūralu, kad dėl to iškyla labai daug klausimų visiems, kas dar su tuo nebuvo susidūręs. Kadangi pasigirsta informacijos, kuri nėra teisinga ir net priešinga, tai mes stengsimės jūs supažindinti visus su chip tuning įranga ir kitais susijusiai dalykais.

Kad būtų aiškiau iš pat pradžių, mes jums paaiškinsime kas yra automobilio ar kokios nors kitos transporto priemonės čipavimas. Čipavimas, trumpai tariant, tai yra transporto priemonės variklio galios didinimas, visa tai vyksta koreguojant variklio elektroninę valdymo programą. Dirbant su chip tuning įranga ir čipuojant variklį automobilio variklis tampa galingesnis, suefektyvinamas kuro panaudojimas, todėl automobilis mažiau naudoja kuro, o kitas privalumas tas, kad mažiau naudojant kuro, išmetamųjų dujų kiekis taip pat mažėja.

chip tuning įrangaDėl didesnės variklio galios ir padidėjusio sukimo momento automobilis yra visai kitaip valdomas – jis tampa greitesnis, manevringesnis ir visa tai dar leidžia sumažinti kuro sąnaudas. Todėl transporto priemonės valdytojas su mažiau kuro gali nuvažiuoti didesnius atstumus, kas leidžia sutaupyti pinigų. Taigi, chip tuning įranga suteikia galimybę išnaudoti esamus variklio resursus kur kas efektyviau, nei buvo naudojami iki šiol, kuriuos nustatė gamintojas.

Chip tuning yra daromas per OBD diagnostinę jungtį naudojant specialią chip tuning įrangą, visuose šiuolaikiniuose automobiliuose yra įmontuota ši jungtis. Pati sąvoka „chip tuning“ reiškia transporto priemonės variklio valdymo programos koregavimą. Yra ir kitokių metodų, tačiau nepriklausomai nuo metodo, rezultatas tikrai bus tas pats – variklio galio padidėjimas ir kuro sąnaudų sumažėjimas.

Tačiau ne visoms automobilių markėms efektas bus vienodas, viskas priklauso nuo kelių dalykų: kiek AG (arklio galių) turi esamas variklis, ar variklis su turbina, ar be ir panašiai. Tačiau pagrinde skirstoma ar variklis yra turbininis, ar atmosferinis. Turbininiams varikliams po čipavimo efektas būna kur kas geresnis, maždaug tris ar keturis kartus didesnis, nei tiems varikliams, kurie yra atmosferiniai.

Taigi, visas čipavimo procesas prasideda tada, kai yra prijungiama chip tuning įranga. Ši įranga yra prijungiama prie OBD jungties ir per ją atliekamas elektroninis variklio programos koregavimas. Po čipavimo proceso variklio galia padidėja, sumažėja kuro sąnaudos, dėl to sumažėja ir išmetamųjų dujų kiekis.

(Perskaityta per mėnesį: 189, iš jų šiandien: 1.)