Laisvalaikis

Atostogų kelionė po Aukštaitiją

Jau įsibėgėjo vasara ir orai vis šiltėja. Kiekvieną dieną šviečianti saulė gundo visus imtis atostogas ir keliauti pailsėti. Vieni renkasi šiai vasarai iškeliauti atostogauti į užsienį, kiti pakeliauti ir pailsėti Lietuvoje. Susipažinti su savo gimtąją šalimi, pamatyti lankomus objektus, mūsų šalies kultūros paminklus ir nuostabaus grožio gamtos objektus. Tiems, kurie dėliojasi maršrutą kelionei po Aukštaitiją, patartina keliauti į rytų Aukštaitiją, į Zarasus. Nes nakvynė Zarasuose ir poilsis prie ežero paliks gerus atostogų įspūdžius.

Zarasai yra vadinami Lietuvos mažąją Šveicariją. Nes čia tokio pačio tipo gamtą kaip toje šalyje. Rajone yra daugybė vandens telkinių, miškų ir kalvų. O regioniniai parkai išsaugo šį gamtos unikalumą, kurio negali paliesti žmogaus ranka. Todėl šis kraštas yra beveik neurbanizuotas, o atvažiavę iš kitos šalies vietos, jausitės lyg būtumėte atvykę į visai kitą kraštą. Todėl nakvynė Zarasuose yra teisingas pasirinkimas kiekvienam nusprendusiam keliauto po Aukštaitiją!Nakvynė Zarasuose

Aukštaitijoje, o tiksliau Zarasų regione, yra daugybė objektų, kuriuos galima aplankyti. Visų objektų tiesiog per kelias dienas aplankyti yra neįmanoma, nes jų yra daugybė. Vieni renkasi apvažiuoti gamtos objektus, kiti architektūrinius statinius ir paminklus, tai jau kiekvieno keliaujančio poreikiai ir kas yra mieliau širdžiai. Žinoma, kadangi čia yra keli regioniniai parkai, tai Zarasų regione yra daugiau gamtos objektų. Tokių kaip pavyzdžiui ežerų panoramos, pažintiniai takai po pelkes ir miškus. Todėl atostogoms patartina pasiimti ir dviratį. Kuris padės aplankyti daugiau vietų ir mėgautis gamta ne iš automobilio važiuojant, o tiesiog girdint kiekvieno paukščio čiulbėjimą ir kvėpuojant grynų oru.

Aukštaitija yra įspūdingas Lietuvos kampelis. Kuris savo grožiu skiriasi nuo kitų regionų. Šia tyvuliuoja daugybė ežerų, ošia girios ir miškai, o važinėjimasis su dviračiu kalvomis bus ne nuovargis Jūsų kūnui, o atsigavimas nuo kasdieninės rutinos. Todėl renkantis atostogoms vietą įvertinkite savo poreikius ir pagalvokite kas Jums svarbiau. Ar geriau nakvynė Zarasuose, ar kaitintis smėlyje su kitais šimtais, o gal net tūkstančiais, poilsiaujančių prie Palangos tilto? Manau atsakymas daug kam aiškus. Tikram poilsiui yra reikalinga ramybė, kurią pajustumėte apsistoję ir ilsėdamiesi Aukštaitijoje.

(Perskaityta per mėnesį: 214, iš jų šiandien: 1.)