Lagaminai
Laisvalaikis

Papildomos lagaminų funkcijos

Prieš išvykdami į kelionę, mes visuomet susikrauname savo kelioninį lagaminą, o jei jo nebeturime ir mums reikia naujo, tuomet pradedame dairytis tokio, kuris atitiktų mūsų poreikius. Dažniausiai pirkdami galvojame apie tokius svarbius dalykus, kaip lagamino dydį ir svorį, jo patvarumą bei ketverių ar dviejų ratukų norime. Tačiau dažnai pirkdami pamirštame pagalvoti apie kitas svarbias lagaminų funkcijas, būtent tas, kurios praplečia lagamino panaudojimo galimybes ir suteikia jums daugiau komforto keliaujant. Dėl šios priežasties šį straipsnį paskirsime būtent papildomų lagaminų funkcijų aptarimui, nes būtent nuo šių mažų detalių priklauso kam yra skirtas lagaminas – nuotykių ieškotojui, dažnam keliautojui ar tik kasmetinėms atostogoms.

  • Rankenos

Ieškokite tvirtų rankenų, kurios ne tik atrodo patogiai, tačiau jas palietus taip pat juntamas ergonominis dizainas. Rankenos mechanizmas, kuris yra įmontuotas į lagaminą yra geriausias pasirinkimas, nes tokiu atveju rankena yra apsaugota nuo išorinių pažeidimų. Ištestuokite rankenas prieš pirkdami lagaminą: ištraukite rankenas iki jų pilno ilgio ir patikrinkite ar jos užsifiksuoja ir ar lieka užfiksuotoje pozicijoje, tuomet pažiūrėkite kaip lagaminas rieda su ištiestomis rankenomis. Jei lagaminas trankosi jums į kojas, tuomet rankena jums per trumpa. Taip pat, jei jis per daug vibruoja ir tirta net ir jį ridenant ant lygaus paviršiaus, tai reiškia, kad arba rankena yra nestabili arba ratukai prastai atlieka savo funkciją.

  • Užtrauktukai

Užtrauktukai yra itin svarbi lagamino dalis, jei užtrauktukas neužsisega, tuomet kokia jums nauda iš lagamino? Įprastai – kuo didesnis užtrauktukas, tuo ilgiau jis jums tarnaus. Didesnis užtrauktukas atlaikys daugiau kelionių iššūkių bei pažeidimų. Rinkitės metalinį vietoj plastikinio, taip pat ieškokit „save pataisančių“ užtrauktukų, jie taip vadinami todėl, kad užtrauktuko dantukui susikreivinus, patraukus užtrauktuką atgal ir vėl užsegant dantuką jis yra atstatomas yra teisingą poziciją.

  • Spynos

Jei jums reikalingas papildomas saugumas, jūs galite rinktis lagaminą, kurio visi skyriai yra užrakinti spynomis. Galite rinktis tarp įprastų ir kodinių spynų. Pasirinkę tokį lagaminą jūs būsite įsitikinę, kad niekas slapčia neatsegs jūsų lagamino išorinių kišenių ir neištrauks jose laikomų jūsų daiktų.

  • Kišenės

Kai kalbame apie lagaminų kišenes, tuomet minkštieji lagaminai dažniausiai laimi, nes kietieji išorėje jų tiesiog neturi. Jei mėgstate ypatingą tvarką, tuomet rinkitės lagaminą, su kuo daugiau kišenių, tokiu atveju savo daiktus galėsite sugrupuoti taip, kaip norite. Kai, kurie lagaminai turi net iššokančią jūsų skėčio dėtuvę.

  • Garantija

Įprastai daugeliui Lietuvoje parduodamų lagaminų yra taikoma garantija, pagal Europos sąjungos standartus – 24 mėnesiai, tačiau yra firmų, kurios savo lagaminams taiko ilgesnį garantinį laikotarpį, o taip pat, kai kurios parduotuvės teikia garantijos pratęsimo paslaugą. Jei keliaujate dažnai, tuomet apie šią paslaugą jums būtų verta pagalvoti, nes tikrai sutaupysite turėdami garantiją ir nepirkdami naujo lagamino kas kelis metus.

  • Kaina

Perkant lagaminus dažnai galioja taisyklė – gauni tai už ką sumoki. Todėl pirkdami pigų variantą patikrinkite ar jis yra kokybiškas. Tačiau per išpardavimus galima nusipirkti ir brangesnį lagaminą, su didele nuolaida, taip pat pigesnių lagaminų galite ieškoti internetinėse parduotuvėse, nes jos dažnai siūlo juos geresnėmis kainomis, nei įprastos stacionarios jų konkurentės.

Svarbiausia, kai rinksitės lagaminą, rinkitės jį pagal savo poreikius ir norus. Jei keliaujate daug ir dažnai, rinkitės tvirtą bet lengvą, jis kainuos brangiau, bet bus to vertas, jei keliaujate tik į poilsines keliones, tuomet rinkitės talpų ir už jį galite mokėti šiek tiek mažiau. Viskas priklauso tik nuo jūsų pomėgių ir norų.

(Perskaityta per mėnesį: 78, iš jų šiandien: 1.)