Gimtadienio sveikinimai
Laisvalaikis

Kas turėtų organizuoti jūsų gimtadienį

Ar pastebite, kad kai kurie žmonės teigia nemėgstantys švęsti savo gimtadienio. Jie visą tai argumentuoja labai paprastai – nemėgstama šurmulio, sveikinimų ir didelės kompanijos. Tačiau ar tikrai visuomet yra būtent taip, kaip sakoma? Anaiptol. Įprastai gimtadienių švęsti nenorima dėl vienos labai lengvai suprantamos (ir iš pažiūros – akivaizdžios) priežasties. Žmonės nenori savo gimtadienio šventės organizuoti patys. Ir tiesą sakant, toks nenoras yra labai pagrįstas. Juk Amerikoje viskas yra priešingai. Tai reiškia, kad gimtadienius Amerikoje organizuoja ne patys jubiliatai, o jų draugai ir giminaičiai. Todėl tokiu atveju pats jubiliatas neturi sukti galvos dėl to, kad būtų paminėtas jo gimtadienis.

Būtent taip ir turėtų būti – ne tik Amerikoje, tačiau ir visame pasaulyje. Jei atėjo mūsų gimtadienis, kodėl mes turėtume jo organizavimą vykdyti savo rankomis, o tuomet, kai viskas būna sustyguota ir paruošta, sukviesti savo giminaičius, draugus, kolegas ir pažįstamus. Juk galbūt jie to visai nenori, tačiau į jūsų gimtadienį atkeliautų tik iš pagarbos ar nemokėdami atsisakyti jūsų kvietimo. Todėl požiūris, kad gimtadienį turi organizuoti pats jubiliatas, yra labai neteisingas.

Kita vertus, vartotojų požiūrį pakeisti yra labai nesudėtinga. Jei mūsų šalyje tokia tradicija yra nusistovėjusi jau daugybę metų, vargu ar ją pavyks pakeisti per ateinančius dešimt, penkiolika ar netgi dvidešimt metų. Juolab, kad daugeliui žmonių tai yra labai palanku – ypač tiems, kurie patys savo gimtadienių nešvenčia, tačiau su malonumu priima kitų žmonių kvietimus apsilankyti jų gimtadieniuose.

Tačiau vėlgi, šiuo atveju nėra jokios prievartos – kiekvienas vartotojas pasirenka tai, kas jam atrodo tinkamiausia. O tai reiškia, kad jei jūs organizuojate savo gimtadienio šventę, jūs nejaučiate jokio diskomforto. Tuo tarpu, jei norite ką nors pakeisti ir bent jau savo aplinkoje tokias tradicijas pakoreguoti, šiemet savo gimtadienio organizavimą galite patikėti kitiems – arba priešingai, jei artėja jūsų draugų gimtadienis, pasisiūlykite jį suorganizuoti patys. Tai bus labai puikus ir teigiamas pavyzdys, kuris gali padėti suformuoti naują tradiciją, kurią perims vis daugiau žmonių.

Gimtadienio sveikinimus galite rasti: http://sveikinimai.draugas.lt/

(Perskaityta per mėnesį: 236, iš jų šiandien: 1.)