chip tuning įranga
Technologijos

Automobilio išorės tuningas ir chip tuningas

Žmonės dažnai painioja automobilio tuningo sąvokas. Chip tuningas yra tik tada, kai yra didinama variklio programuojant automobilio kompiuterį. Bendra sąvoka tuningas reiškia automobilio modifikavimą, tai gali išorinių vėjo aptakų sumontavimas, techninių mazgų pridėjimas. Grubiai tariant, variklio čipavimas yra gamyklinių variklio apribojimų panaikinamas, bet nesikišant į technologiją. Tam yra skirta chip tuning įranga, kurios pagalba ir yra atliekami visi šie veiksmai.

Dažnai automobilių gamintojai įvairiems savo gaminamiems modeliams naudoja tuos pačius variklius. Tas pats, pavyzdžiui, 2 litrų variklis gali turėti 120 arklio galių, o kitas 2 litrų variklis turi 160 arklio galių. Techniškai tai būna tokie patys varikliai, tačiau pačiose gamyklose jie yra suprogramuojami vienai ar kitai galiai. Todėl su chip tuning įranga šios srities specialistas gali atlikti tokiu veiksmus, kurie padidina variklio galią. Būtent šiuo atveju, iš 2 litrų 120 arklio galių variklio galima tikėtis geresnių procentaliai galios didinimo rezultatų. Automobilių gamyklos tą daro komerciniais tikslais, kadangi silpnesni automobiliai kainuoja pigiau, o galingesni automobiliai yra brangesni, nors juos yra tie patys varikliai.chip tuning įranga

Poreikis didinti variklio galią yra nebūtinai sportiniams automobiliams. Chip tuningas yra atliekamas ir kiekvieną dieną ekploatuojamiems automobiliams. Padidinus variklio galią, automobiliui yra lengviau lenkti kitus automobilius užmiestyje, vežtis sunkesnius krovinius, važiuoti į kalną, visa tai sumažina kuro sąnaudos. Su chip tuning įranga, tai yra įmanoma – sumažinti kuro sąnaudas. Mes niekada nespaudžiame greičio pedalo iki galo, išnaudojame maždaug viso to 70 procentų. Todėl po atlikto variklio galios didinimo, pedalo nereikėtų tiek spausti, būtent dėl to kuro būtų paduodama į variklį mažiau, o jis sunaudojamas efektyviau.

Tačiau arklio galios ar kilovatai nėra esminiai matuojant galią. Daug svarbiau yra momentinė galia, todėl dažnai yra matuojama sukimo momento niutonmetrais. Todėl dirbant su chip tuning įranga prie automobilio kompiuterio yra reguliuojamas degimo kampas, kuris reiškia tinkamą kuro ir oro padavimą vienu metu. Būtent čipavimo įrangos tokia pagrindinė paskirtis yra, tačiau ši įranga gali atlikti ir kitus veiksmus, kurie pagerina automobilio eksploataciją.

(Perskaityta per mėnesį: 35, iš jų šiandien: 1.)