Automobilio čipavimas
Paslaugos,  Transportas

Automobilių čipavimas – tikras džiaugsmas adrenalino megėjams

Automobilio čipavimasAtsiradus moderniems turbodyzeliniams bei turbobenzininiams varikliams su elektronine kuro įpurškimo sistema, kurią valdo kompiuteris, atsirado ir galimybė koreguoti valdymo procesą, pakeičiant variklio valdymo parametrus. Ką duoda automobilio čipavimas ? – Galingumą, ekonomiškumą (didesnį sukimo momentą, turintis variklis sunaudoja mažiau kuro, išjudindamas tą patį automobilio svorį), greitesnę akceleratoriaus reakciją (ypatingai ilgai mąstančiose automatines greičių dėžes turinčiuose automobiliuose), saugų lenkimo manevrą ir kas svarbiausia malonų važiavimą.

Automobilio čipavimas yra sudėtingas ir daug specifinių žinių reikalaujantis darbas, profesionali programinė, bei perrašymo įranga kainuoja ne vieną dešimtį tūkstančių eurų. Todėl kokybiško chiptiuningo paslauga nera iš pigiųjų, aišku kad rinkoje pilna ‘inžinierių’ daug arklio galių pridėti žadančių bei už juokingą kainą, turbūt daugelis žino posakį – skūpus moka du kart !

Iš nemažos darbo patirties šioje srityje galime teigti jog  95% pigaus chiptuning’o yra neverti net pusės sumokėtos pinigų sumos, neįsivaizduojame kaip galima atlikti galingumo tobulinimą neturint galios matavimo (dyno) stendo. Visais išanalizuotais atvejais, modifikacijos yra padarytos, neturint pakankamo žinių lygio, eksperimentiniu būdu. Daugelis meistrų programas tiesiog nusiperka iš nepažistamų žmonių užsienio chiptiuningo forumuose, dažniausiai tokie „inžinieriai” buna nepilnamečiai realiai reguliuojamų automobilių net akyse neregėją. Tokios programos dažniausiai iššaukia didelį variklio dūmingumą, kuro sąnaudų padidėjimą, variklio gedimus, sumažėjusį variklio tarnavimo laiką, kiti ” tiuningo ” meistrai dažniausiai perpardavinėja programas nežinodami patys kas jose padaryta, kaip tos programos yra modifikuotos ir kokių pasekmių galima tikėtis, dažniausiai tokių meistrų pažadėtas galios prieaugis pavirsta dideliu juoku po galingumo matavimo ant stendo.

Automobilio čipavimas – puikus būdas pagerinti savo automobilio variklio darbą, tačiau kalbant apie greitį, turbūt žinome, kokia svarbi tema yra greitis ir autoįvykiai mūsų šalyje – kiekvieną dieną į avarijas patenka labai daug adrenaliną ir greitį mėgstančių jaunuolių. Todėl būkite budrūs – galite mėgautis savo automobilio teikiamais malonumais ir žiupsneliu adrenalino, tačiau darykite tai atsakingai. Labai daug žmonių apie tai visai nepagalvoja, visur lekia, nori būti greitesni už kitus, tačiau niekur nepriskubėsite – už kiekvieno kampo Jūsų tyko nelaimė, todėl kelyje privalote būti itin atidūs.

Sudėjus visus pliusus ir minusus, galima teigti, kad automobilio čipavimas yra puikus dalykas tiems žmonėms, kurie tokį programinį pagerinimą mokės tinkamai išnaudoti. Kadangi, kaip jau minėjau, netinkamai išnaudojamas variklio galingumas gali privesti prie įvairių nelaimių ir kelių eismo taisyklių pažeidimų.

(Perskaityta per mėnesį: 117, iš jų šiandien: 1.)