Namai

Balkonų stiklinimas

Kodėl stiklinami balkonai?

Balkonų stiklinimas – paklausi paslauga, kurios poreikis nekinta, kinta tik jos technologijos bei didėja pasirinkimo galimybės. Balkonus stiklina ir tie, kurie gyvena individualiuose namuose, tačiau visgi dažniausiai šią paslaugą užsako butų gyventojai. Jei kalbėtume apie saugumo kriterijų, tai beveik visi, gyvenantieji pirmame, o ir antrame daugiabučio namo aukšte, įsistiklina balkonus. Turime pripažinti, kad mūsų šalyje nusikalstamumo mastas gana didelis, todėl gyventi pirmame aukšte su neįstiklintu balkonu nelabai saugu. Tokie balkonai – puikus masalas ilgapirščiams. Stiklinimas tampa kliūtimi jiems. Taip pat balkonus dėl saugumo stiklina ir tie, kurie gyvena paskutiniuose – viršutiniuose – daugiabučio namo aukštuose. Vagims sumanumo netrūksta, o patekti ant daugiaaukščio stogo ir nuo jo pro neįstiklintus balkonus įsilaužti į svetimus namus nėra sudėtinga užduotis ilgapirščiams.

Kitas aspektas, skatinantis įsistiklinti balkoną – apsauga nuo kritulių. Balkonų stiklinimas apsaugo nuo lietaus, sniego, lašančio nuo stogo vandens patekimo į balkoną. Krituliai ir drėgmė nepageidaujami, balkone laikomi tokie daiktai, kuriuos drėgmė ir šaltis gali pažeisti, taip pat jei džiaunate balkone skalbinius, tai pradėjus lyti ar snigti nereikia rūpintis skalbiniais ir skubėti sunešti jų namo.

Dar vienas aspektas, kodėl stiklinami balkonai – estetinis. Vieniems gražiau nestiklinti balkonai, kitiems – stiklinti. Taigi, balkonų stiklinimas – kaina, kurią sumokate už saugumą, grožį ir apsaugą nuo kritulių.

balkonu stiklinimas

Balkonų stiklinimo sistemos

Balkonų stiklinimas anksčiau buvo gana ribotų pasirinkimo galimybių, tačiau šiandieninės technologijos suteikia ženkliai didesnę pasirinkimo laisvę. Ilgą laiką balkonų stiklinimo sektoriuje lyderio pozicijas užėmė rėminės balkonų konstrukcijos, o dabar sparčiai populiarėja berėmės balkonų konstrukcijos, kurios vizualiai atrodo itin dailiai, grakščiai ir prabangiai. Balkonų įstiklinimas suteikia erdvės Jūsų vaizduotei.

Balkonų stiklinimas aliuminio konstrukcijomis – inovacija langų stiklinimo rinkoje, pamažu keičianti tradicinius sprendimus. Aliuminio konstrukcijos didžiausi pranašumai yra lengvumas, patvarumas, nesudėtinga priežiūra.

Balkonų stiklinimo kaina

Balkonų stiklinimas kainos požiūriu yra individualus ir priklauso nuo tokių aspektų kaip: pasirinkta konstrukcija, stiklinamas plotas. Kainą lemia net ir miestas, kuriame atliekami darbai. Skirtinguose miestuose yra nevienoda gyventojų perkamoji galia, todėl ir paslaugų įkainiai skirtingi. Didžiausi paslaugų įkainiai yra didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Pavyzdžiui, balkonų stiklinimas Vilniuje kainos požiūriu bus ženkliai brangesnis procesas, nei, pavyzdžiui, Ignalinoje ar kitame nedideliame miestelyje. Čia balkonų stiklinimas pigiau atsieina. Tačiau jei nežiūrėtume tik kainos kriterijaus, tai Vilniuje yra daug didesnis kompetentingų specialistų ir profesionalių įmonių pasirinkimas, todėl balkonų stiklinimas Vilniuje, tikėtina, bus kokybiškesnis.

 

Balkonų renovacija

Balkonų stiklinimas dažnai atliekamas renovuojant balkonus. Balkonų renovacija apima laikančiųjų konstrukcijų pakeitimą, apdailą, balkonų sutvirtinamą, o paskutinis renovacijos etapas – stiklinimas. Balkonų renovacija leidžia balkoną prikelti antram gyvenimui, grąžinti funkcionalumą, taip pat padidina gyventojų, besinaudojančių balkonu, saugumą.

(Perskaityta per mėnesį: 337, iš jų šiandien: 1.)