Namai,  Pirkiniai

Baseinai ir jų tipai

Baseinai Jūsų poilsiui

 

baseinaiKiekvienas mėgsta vandens teikiamas pramogas. Juk būtent todėl viešų akvaparkų ir pirčių nuomotojai kasmet susižeria didžiules sumas pinigų, o vandens telkinių krantai vasarą būna perpildyti poilsiautojų. Juk nėra nieko malonesnio, nei karštą vasaros dieną įlįsti į vėsų vandenį. Vėsesniu oru atsipalaiduoti padeda lauko spa baseinai su šildymo sistema. Todėl jei turite bent nedidelį nuosavą kiemą, šie malonumai prieinami ir jums.

Priklausomai nuo jūsų kiemo dydžio, bei finansinių galimybių tikrai atrasite bent vieną jums prieinamą baseino tipą. O jų yra keli.

 

Standartiniai baseinai

Standartiniai baseinai paprastai yra iškasti lauke arba patalpoje integruoti į grindis. Tokio tipo baseinai būna betoniniai arba plastikiniai. Jie pasižymi savo dydžiu: juose nebūtina sėdėti, neretai užtenka ploto ir pasiplaukiojimui, tačiau didesni baseinai reikalauja ir daugiau priežiūros. Kadangi brangu dažnai išleisti vandenį ir jį pripildyti nauju, stambesnės šiukšlės tokios kaip lapai surenkamos tinkleliu, o nenaudojant vanduo uždengiamas tam tikromis uždangomis. Kad ir kaip bebūtų anksčiau ar vėliau baseinai (ypač lauko) užsiteršia dulkėmis, ir kitokiomis smulkmėmis, todėl vistiek juos teks perpildyti iš naujo. Dar vienas šio baseinų tipo privalumas – forma. Kadangi jie yra kasami ir betonuojami, jų formą, dydį kaip ir plyteles kuriomis klosite paviršių galite pasirinkti patys. Tačiau jei betoniniai baseinai jums per brangu, yra ir pigesnė alternatyva – plastikas. Plastikinių baseinų kokybė yra prastesnė, tačiau įrengimas daug paprastesnis ir kainuoja kur kas mažiau.

 

SPA baseinai

spa baseinaiSpa baseinai – tai baseinai masažuojantys vandens srovėmis. Tai nėra tiesiog betoninė duobė su paprasta vandentiekio sistema. Tai jau – įrenginys su integruotomis technologijomis tokiomis kaip: vandens purkštukai, šildymo, filtravimo sistemos, vandens kaitinimo įrenginiai, elektros saugikliai ir daugybė kitų. Vandens pakaitinimui naudojama elektra.

 

Pripučiami baseinai

Tai kone pigiausi ir mažiausiai priežiūros reikalaujantys baseinai. Taip pat jie yra praktiški bei kompaktiški. Jei kieme jums trūksta vietos, galite paprasčiausiai išleisti orą, ir sulankstę nunešti baseiną į sandėlį. Taip pat išvažiuodami galite pasiimti jį pas draugus ar į sodą. Šie baseinai būna įvairių dydžių, spalvų ir formų, todėl visada rasite sau tinkantį.

 

Pabaigai reikėtų paminėti, kad poilsis vandenyje – tai geriausias būdas atsigauti. Juk vandenyje atsipalaiduoja visi raumenys, o SPA baseinai savo srovėmis gali suteikti jums potyrius, kurių niekada nepamiršite. Būtent todėl ir verta turėti nuosavą baseiną į kurį galite sugrįžti kada panorėję.

(Perskaityta per mėnesį: 241, iš jų šiandien: 1.)