Ne į temą

Birštonas: ir aktyvaus, ir pasyvaus laisvalaikio mėgėjams

Poilsis Birštone
Poilsis Birštone

Jau kelerius metus susidomėjimas Birštono kurortu sparčiai auga ir Birštonas sutraukia didelius turistų srautus. Į miestą pailsėti vyksta ne tik mūsų šalies gyventojai, bet ir svečiai iš kaimyninių ar dar tolimesnių šalių. Nenuostabu, nes Birštonas labai pasikeitęs ir žavi ne tik puikiomis poilsio galimybėmis, bet ir gražia gamta, švariu oru, sutvarkyta aplinka. Poilsis Birštone masina įvairaus amžiaus žmones, nes veiklos čia netrūks visiems.

Vienas esminių aspektų, kuriuo garsėja šis kurortas, tai Birštono mineraliniai vandenys. Šiame regione slūgsančio mineralinio vandens yra kambro, kreidos, triaso, taip pat kvartero uolienų sluoksniuose. Birštone yra net trylika eksploatacinių gręžinių, kurių vanduo priskiriamas tokioms vandens kategorijoms: be specifinių komponentų ir bromo.

Viešint Birštone būtina aplankyti unikalų statinį – mineralinio vandens garinimo bokštą „Druskupis“. Tai vienintelis toks statinys Lietuvoje, kuriame poilsis prilygs buvimui prie jūros, nes čia galėsite mėgautis ypatingu, sveiku, tarsi jūriniu oru. Miesto svečiai, o ir vietiniai gyventojai nepraleidžia galimybės pasimėgauti šiomis inhaliacijomis po atviru dangumi.

Kneipo sodas – dar vienas objektas, kurį privalu pamatyti viešint Birštone. Tai visai neseniai įrengtas sodas, kurio koncepcija remiasi Kneipo filosofija. Šio sodo paskirtis – procedūros šaltu vandeniu, skirtos grūdinti organizmą ir stiprinti imuninę sistemą. Čia rasite ir išskirtinį refleksoterapinį taką, kuriuo reikia vaikščioti basomis. Taką sudaro įvairūs paviršiai, pavyzdžiui, ruožas iš pušų žievės, kitas – iš kankorėžių, dar kitas – akmenukų ir t.t. Taku reikia eiti prieš laikrodžio rodyklę. Teigiama, jog basomis vaikštant įvairiais paviršiais pėdose stimuliuojami tam tikri aktyvūs taškai, tiesiogiai susiję su atitinkamais organais. Šis vaikščiojimas aktyvina centrinę nervų sistemą, ramina, atpalaiduoja, o aštresni paviršiai daugiau veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, stimuliuoja organizmą.

Kalbant apie Birštono kurortą, svarbu nepamiršti ir spa. Poilsis Birštone dažniausiai apima daugiau ar mažiau šių procedūrų. Viena populiariausių vietų šiame kurorte – „Vytautas Mineral SPA“ kompleksas. Čia atliekami profesionalūs gydomieji masažai (klasikinis viso kūno arba atskirų kūno dalių, taip pat klasikinis stuburo masažas, masažas, atkuriantis virškinimą, detoksikuojantis ir kt.), specialieji viso kūno masažai (anticeliulitinis, rankomis atliekamas limfodrenažinis, aromaterapinis, atpalaiduojantis, tonizuojantis, sportinis ir kt.). Labai populiarios veido procedūros, pavyzdžiui, odos funkcijas atkuriančios procedūros, veido odą drėkinančios procedūros, valančios ir raminančios ir kt. Besirūpinantys savo kūno grožiu ir sveika išvaizda renkasi kūno procedūras, pavyzdžiui, kūno šveitimą, jauninančią procedūrą, taip pat liekninančią, skaistinančią odą ir kitas. „Vytautas Mineral SPA“ savo lankytojams siūlo ir baseinų bei pirčių kompleksą. Komplekse Jūsų laukia mineralinio vandens baseinas, sporto baseinas, sūkurinė vonia, jauniausiems lankytojams, jaunesniems kaip 7 metai, skirtas baseinas, taip pat druskų pirtis, mineralų pirtis, žolelių pirtis ir kt.

Dar viena vieta Birštone, kurios spa procedūros sulaukia didelio populiarumo, yra „Centro spa“. Šiame spa salone atliekami kokybiški ir profesionalūs veido masažai, itin veiksmingi senėjimo profilaktikai, skatinantys kraujotaką, suteikiantys veido odai spindesio ir natūralaus švytėjimo. Taip pat šiame centre atliekami spa kompleksai tonizuoja, padeda atsipalaiduoti, efektyviai pašalina nerimą, stresą ir nuovargį. Aromaterapinės procedūros gydo, atpalaiduoja, ramina, atkuria emocinę būklę, suteikia pozityvumo, geros nuotaikos ir pan. Maža to, šiame spa centre atliekamos ir spa procedūros vaikams.

Poilsis Birštone pritaikytas įvairioms amžiaus kategorijoms, nes čia veiklos, lankytinų objektų, pramogų ras ir suaugusieji, ir mažieji kurorto lankytojai. Ir visai nesvarbu, kuriuo metų laiku čia atvyksite.

(Perskaityta per mėnesį: 106, iš jų šiandien: 1.)