Laisvalaikis

Ką reikia padaryti jau dabar, kad išvengtume streso per Kalėdas?

Vėlinės jau prabėgo, iš parduotuvių lentynų šalinamos kapinių žvakės bei moliūgo formos žvakidės ir jų vietas užima kalėdinės dekoracijos. Taip suprantame, jog pamažu artėja Kalėdos. Pats laikas pradėti joms ruoštis. Žinoma, traukti iš spintos kalėdinę eglę ar pradėti groti Kalėdų giesmes gal kiek ir ankstoka, tačiau prisėsti kelioms minutėms ir susidaryti Kalėdinių veiksmų planą yra itin svarbu ir naudinga. Tai padeda išvengti svarbiausio ir sudėtingiausio dalyko, kuris pasireiškia būtent per Kalėdas – Kalėdinio streso. Tad kaledines dovanos, dekoracijos, sveikinimai – viskas turi būti suplanuota iš anksto. Kaip? Pateikiame 5 žingsnių planą.

biudzetas

  1. Sudarykite Kalėdų biudžetą

Nors sakoma, jog Kalėdos, tai dvasia, gerumas, nuotaika, bet pripažinkime, jog pinigai čia taip pat turi svarbų vaidmenį. Todėl norint išvengti streso, reikia iškarto nuspręsti kiek pinigų skirsite šioms Kalėdoms. Kokia biudžeto dalis turėtų būti skirta kalėdinėms dovanoms, dekoracijoms ir vaišėms. Skaičiuokite tik pinigus, kuriuos tikrai galite leisti, nesiskolinkite ir neskaičiuokite pinigų (pvz. atlyginimo), kuriuos gausite dieną prieš Kalėdas. Tą biudžetą, kurį paskirsite, jūs jau turite laikyti rankose šią akimirką.

sarasa

  1. Sudarykite dovanų gavėjų sąrašą

Paprasčiausias sąrašas: vardai žmonių, kuriuos norite pamaloninti ir nustebinti per šias Kalėdas. Prie kiekvieno vardo pažymėkite sumą pinigų, kuriuos ryžtatės to žmogaus dovanai su įpakavimu išleisti. Pakavimas paminėtas ne veltui, kadangi dažnai perkama dovana už numatytą biudžete sumą, o pakavimas, kuriam taip pat leidžiami pinigai pamirštami. Tad sudarius gavėjų sąrašą, sumos šalia jų vardų neturi viršyti numatyto biudžeto aptarto pirmame žingsnyje.

pirkiniai

  1. Apgalvokite dovanų idėjas

Nesikoncentruodami į konkrečius žmones apgalvokite kokios kalėdinės dovanos gali būti šių metų jūsų dovanų maiše. Tiesiog idėjų sąrašas, jame galite surašyti net ir tai ko patys norėtumėte. Jis išties bus naudingas, kuomet galvosite, jog nebežinote ką dar nupirkti.atvirute

  1. Sudarykite atviručių gavėjų sąrašą

Kas gali būti nuostabiau, nei sveikinimo atvirutė tarp mokesčių pašto dėžutėje. Tikros, o ne elektroninės atvirutės yra retas, todėl itin malonus siurprizas. Tad jei galvojate ką nors nustebinti, iš anksto susidarykite sąrašą kiek atviručių reikės ir kam jas siūsite. Taip pat pasitikslinkite ar žinote visų gavėjų namų ar darbovietės adresus.

kalendrius

  1. Sudarykite veiksmų planą kalendoriuje

Susidaryti planą yra viena, o jį įvykdyti laiku yra visai kas kita. Todėl pasiimkite kalendorių, nesvarbu popierinį ar elektroninį, ir susižymėkite pagrindinius tikslus bei datas: iki kada reikia supirkti dovanas, iki kada jas supakuoti, iki kada užrašyti atvirutes ir kada jas nunešti į paštą, jog gavėjai jas gautu prieš pat Kalėdas ar per jas. Taip pat nepamirškite įtraukti ir gal iš anksto suderinti pasisėdėjimų su draugais, kuomet keisitės dovanėlėmis. O kada kepsite kalėdinius sausainius kolegoms? O gal mamai reikės pagalbos su kalėdine žąsimi? Vaikų kalėdinis renginys mokykloje? Žodžiu, pamačius sudarytą kalendorių, paprastai supranti, jog laiko išties nedaug – taip padidėja motyvacija veiksmų imtis iš karto.

(Perskaityta per mėnesį: 307, iš jų šiandien: 1.)