Finansai

„Creditinfo“ sertifikuotų finansiškai stipriausiųjų sąraše – daugiau nei 3000 bendrovių Baltijos šalyse

Kredito biuras „Creditinfo“ visose trijose Baltijos šalyse 2018 m. suteikė daugiau nei 3000 sertifikatų, įrodančių finansiškai stipriausių Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendrovių patikimumą.

„Stipriausi Lietuvoje“, „Stipriausi Latvijoje“ ir „Stipriausi Estijoje“ 2018 m. sertifikuotų bendrovių sąraše – daugiausia smulkios ir vidutinės įmonės, kurioms šis sertifikatas suteikia galimybę pabrėžti jų finansinį patikimumą ir aukštą verslo reputaciją. 

„Trijose Baltijos šalyse sertifikuotų finansiškai pajėgiausių įmonių skaičius įrodo, kad tai – svarbi priemonė bendrovėms jų kasdieniame versle. Sertifikatas didina pasitikėjimą įmone, ji gali tikėtis geresnių atsiskaitymo sąlygų ir įgyti kito konkurencinio pranašumo rinkoje“, – pažymi „Creditinfo“ pardavimų ir klientų departamento vadovė Gerda Jurkonienė.

Praėjusiais metais „Stipriausi Lietuvoje“ sertifikuotų bendrovių sąraše – daugiausia didmeninės ir mažmeninės prekybos (26,11 proc. nuo bendro sertifikuotų įmonių skaičiaus) bei paslaugų (23,34 proc.) bendrovių, trečioje vietoje – statybų sektoriaus įmonės (17,05 proc.). Tai, kad „Stipriausi Lietuvoje“ sertifikavimu ypač domisi šie atsiskaitymų dinamikai itin jautrūs sektoriai, pagrindžia, jog sertifikatas vertinamas kaip svarus įmonės finansinio patikimumo patvirtinimas.

„Kaip ir kiekvienam verslo įkūrėjui, man labai svarbu, kad verslas būtų sveikas, savo funkcijas atliktų tvarkingai ir laiku. Įmonei lėšos – lyg kraujas žmogaus organizmui, o „Stipriausi Lietuvoje“ sertifikatas –  patvirtinimas, kad įmonės „kraujotaka“ nėra sutrikusi, kad ji pasirengusi intensyviai ir sėkmingai dirbti“, – sako specializuotos muitinės tarpininkų įmonės „Bunasta“ direktorius Jurgis Adomavičius.

„Creditinfo“ duomenimis, daugiau nei 59 proc. visos verslo apyvartos Lietuvoje generuoja „Stipriausi Lietuvoje“ įmonių bendruomenė, šiose bendrovėse dirba 44 proc. visų Lietuvos darbuotojų.

„Finansų įmonei nepriekaištinga reputacija yra labai svarbu. Mūsų įmonės veikla nebūtų tokia  sėkminga, jei nebūtume pelnę didelio investuotojų, partnerių ir klientų pasitikėjimo. „Stipriausi Lietuvoje“ – ir mūsų pasiektų rezultatų patvirtinimas, ir paskata toliau išlikti lyderiais savo srityje“, – pažymi „SME Finance“ direktorius Mindaugas Mikalajūnas.

Pagrindinis vertinimo kriterijus, suteikiant „Stipriausi Lietuvoje“ sertifikatus bei analogiškus sertifikatus Latvijoje ir Estijoje – aukštas kredito reitingas, kuris parodo mažą prognozuojamą statistinę tikimybę nevykdyti įsipareigojimų 90 ir daugiau dienų per ateinančius 12 mėnesių.  

Galimybę Lietuvos bendrovėms sertifikatu „Stipriausi Lietuvoje“ patvirtinti savo finansinį patikimumą „Creditinfo“ suteikė 2010 m., Latvijoje ir Estijoje sertifikatai „Stipriausi Latvijoje“ ir „Stipriausi Estijoje“ suteikiami atitinkamai nuo 2017 m. ir 2006 m. 

Daugiau informacijos:

Ieva Kutkaitė

Tel.: +370 63042540

El.paštas: ieva.kutkaite@creditinfo.lt

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum”

(Perskaityta per mėnesį: 14, iš jų šiandien: 1.)