Finansai

“Verslo angelų fondas II” ir verslo angelas investuoja į optinių dangų gamintoją UAB “Optonas”

UAB “Verslo angelų fondo valdymas” valdoma informuotiesiems investuotojams skirta uždaro tipo bendrovė KŪB “Verslo angelų fondas II” kartu su privačiu investuotoju (“verslo angelu”) pasirašė investavimo sutartį su optinių dangų gamintoja UAB Optonas, kurios pagrindu per keletą mėnesių numatoma investuoti iki 1 mln eurų.

Investicijos kartu su gautu ES fondų finansavimu pagal “Pramonės skaitmeninimas LT” projektą bus naudojamos Optono modernios įrangos įsigyjimui, kuri suteiks bendrovei galimybę gaminti naujus išskirtinių klientų poreikius atitinkančius gaminius. 2018 m. Optono metinė apyvarta sudarė 0,87 mln eurų bei uždirbo 0,19 mln eurų grynojo pelno. Pritraukusi investicijas, bendrovė ketina padvigubinti pardavimus jau sekančiais metais.

Bendrovės vadovo ir savininko Ginto Jabubėno teigimu, ši investicija padės ženkliai sustiprinti bendrovės turimą gamybinę bazę, padidinti esamos gamybos efektyvumą bei išplėsti savo gaminių asortimentą mažą konkurenciją turinčiais aukštos kokybės gaminiais. Bendrovė planuoja tiekti naujus gaminius užsienio klientams, kuriuos ji surado parodų užsienyje metu. Šiuo metu Lietuvoje veikia keletas optinių dangų gamintojų, tačiau Optono vadovas tikisi, kad šis bendrovės žingsnis konkurencijos Lietuvoje neįtakos, o kaip tik padidins užsienio klientų dėmesį Lietuvos lazerių rinkoje veikiančioms įmonėms.

IISUTIB KŪB Verslo angelų fondas II valdytojo “Verslo angelų fondo valdymas” UAB atstovės Daivos Rakauskaitės teigimu, jau prieš keletą metų Lietuvos lazerių įmonės atrado unikalių galimybių sparčiai plėtrai, o rizikos kapitalo ir verslo angelų lėšos kol kas yra vienintelis įrankis šiai plėtrai finansuoti. Tikimės, kad dar po keletos metų pasitvirtinus mokslinių tyrimų rezultatų pritaikomumui bei šių įmonių augimo prognozėms, investuotojų ratas šioje rinkoje stipriai prasiplės.

Verslo angelų fondui II ir verslo angelui šį sandorį padėjo įgyvendinti advokatų kontora GLIMSTEDT.

IISUTIB KŪB “Verslo angelų fondas II” investuoja kartu su privačiais verslo angelais, šiuo metu jau yra pasirašytos investavimo sutartys su dviem startuoliais dėl bendros 3 mln eurų investicijų sumos. Verslo angelų fondo II valdytojai įgyvendina priemonę “Bendrai su verslo angelais investuojantis Fondas, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo”, kurią administruoja UAB „Investicijų ir verslo garantijos“. Į įmones planuojama investuoti 10,23 mln. eurų 2014–2020 m. Europos regioninės plėtros fondo lėšų, o kartu su privačiomis lėšomis – 20,46 mln eurų. Maksimali į vieną įmonę investuojama suma, skaičiuojant kartu su verslo angelų finansavimu, gali siekti iki 1,2 -2,5 mln. Eurų.

Pranešimą paskelbė: Daiva Rakauskaitė, UAB Verslo angelų fondo valdymas

(Perskaityta per mėnesį: 23, iš jų šiandien: 1.)