Finansai

„Danone” Baltijos šalyse gavo „B Corp™“ sertifikatą – kompanija jungiasi prie judėjimo, kuris verslą paverčia gerovės siekiančia organizacija

Dėl ilgalaikio įsipareigojimo subalansuoti ekonominį augimą bei socialinį ir  aplinkosauginį tvarumą, 2023-ųjų birželį „Danone“ Baltijos šalių padaliniui buvo suteiktas „B Corp“ sertifikatas. Šiuo sertifikatu įrodoma, jog „Danone“ kompanijos Baltijos šalyse atitinka itin aukštus socialinio bei aplinkos poveikių standartus ir savo verslą naudoja siekti gerovės.

Suteiktas „B Corp™“ sertifikatas patvirtina, jog įmonės veikla atitinka „B Lab“ taikomus socialinio bei aplinkos poveikio reikalavimus. Norėdama įgyti šį setifikatą, bendrovė privalo teisiškai įsipareigoti suinteresuotųjų šalių vadovybei. Tai reiškia, jog vykdydama savo veiklą, „Danone“ kompanijos Baltijos šalyse privalės atsižvelgti ne tik į akcininkų, bet ir kitų versle dalyvaujančių partnerių interesus. 

„Jau daugiau nei šimtmetį „Danone“ siekia sveikesnius produktus padaryti prieinamesnius visiems. „B Corp™“ sertfikatas – tai ne tik mūsų atlikto darbo įrodymas. Juo taip pat nusakoma tolimesnė kompanijos vizija – nuolatinis tvarumo tobulinimas bei užtikrinimas, įtraukiant visas suinteresuotąsias šalis. Džiaugiamės, kas  esame viena pirmųjų „B Corp™“ sertifikatą turinčių bandrovių Baltijos šalyse. Būtent dėl to tikimės, kad prie šios pasaulinės verslo bendruomenės iniciatyvos prisijungs daugiau įmonių, siekiančių teigiamų ekonominės sistemos pokyčių“, – sako „Danone“ Suomijos ir Baltijos šalių vadovė Ulla Zakowski.

„Danone“ misija – sveikesnės ateities kūrimas. Viliamasi, kad pavyks finansinę sėkmę paversti neatsiejamą nuo socialinėspažangos. Būtent tokios ateities kūrimo siekiama bendradarbiaujant su tokiomis suinteresuotosiomis šalimis, kaip darbuotojai, klientai, vartotojai, tiekėjai bei vietinės bendruomenės ir institucijos.

 „Suinteresuotųjų šalių vadovybė visuomet buvo vienu svarbiausių musų veiklos aspektų. „Danone“ Baltijos šalyse bendradarbiauja net su keliomis medicinos paslaugas teikiančiomis asociacijomis. Taip pat pradėjome vykdyti humanitarinę pagalbą teikiančią savanorystės programą, kurioje kartą per metus sudalyvauja visi mūsų darbuotojai. Tikimės, kad įgiję „B Corp™“ sertifikatą galėsime paspartinti šios visuomenei naudingos veiklos plėtojimą“, – sako Ulla Zakowski.

Apie „Danone“ kompanijas Baltijos šalyse

„Danone“ yra pasaulyje lyderiaujanti maistą ir gėrimus gaminanti bendrovė. Ši įmonė savo produktus skirsto į tris sveiką gyvenseną puoselėjančias kategorijas: kasdieniai augalinės kilmės produktai, kasdieniai neaugalinės kilmės produktai ir vanduo bei specializuotos mitybos produktai (mišiniai kūdikiams ir tolesnio maitinimo mišiniai bei specialios medicininės paskirties maistas). „Danone“ ilgametė misija – maisto produktams padedant stiprinti žmonių sveikatą bei kiekvieno vartotojo mitybą paversti tvaresne ir pilnavertiškesne.

Pirmoji specializuotos mitybos produktų kategorija Baltijos parduotuvių prekystalius pasiekė dar 1992-aisiais. Po šešerių metų – 1998-aisiais – juos papildė ir augalinės bei neaugalinės kilmės produktų grupės. Tarp populiariausių „Danone“ prekių ženklų Baltijos šalyse yra „Nutridrink“, „Neocate“, „Ketocal“, „Aptamil“, „Alpro“, „Actimel“, „Activia“ ir „Danonki“. Šiuo metu Baltijos šalyse dirba 90 „Danone“ darbuotojų.

www.danone.com

Apie „B Corp“ ir „B Lab“

„B Corporations“ (sutrumpintai „B Corps™“) yra verslai, kurių veiklą ištyrusi kompanija „B Lab“ suteikia jiems „B Corp™“ sertifikatą. Šį sertifikatą įmonės pelno už nepriekaištingus rezultatus 5 srityse (vadovybė, darbuotojai, klientūra, aplinkosauga, santykis su vietinėmis bendruomenėmis). Be to, šie verslai privalo teisiškai įsipareigoti suinteresuotųjų šalių vadovybei. „B Corp™“ sertifikavimo sistema skatina nuolatinį tobulėjimą, tad programoje dalyvaujančios įmonės kas trejus metus privalo pakartoti sertfikavimo procesą bei parodyti objektyvią pažangą, pasiektą po praėjusiojo „B Lab“ vertinimo.

Jei norite sužinoti daugiau apie „B Corp™“ sertifikatą, apsilankykite „B Lab“ tinklapyje.

Pranešimą paskelbė: PR Service, PR Service

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)