Sveikata

Dantų jautrumas ir skausmas gali reikšti šaknų kanalų problemas

dantys

Sveiki dantys – lengvesnė ir malonesnė kasdienybė. Tai patvirtina ne tik odontologai, bet ir kiekvienas pacientas, po apsilankymo pas gydytoją besidžiaugiantis sveikais dantimis. Išgydymo tikimybė pažangiosios odontologijos laikais labai didelė, net jei danties gedimas yra rimtas. Žinoma, palankiausia nedelsti!

Net ir infekcijos pažeistą dantį gali būti įmanoma išgydyti. Daug kruopštumo ir dėmesio reikalaujantis endodontinis gydymas (šaknų kanalų) savo darbą išmanantiems odontologams yra puikiai pažįstamas. Endodontinės paslaugos reikalingos, jei danties pulpa veikiama uždegimo ar infekcijos. Tarp endodontinių problemų priežasčių minėtinas ankstesnis danties taisymas, trauma (nuskilimas).

Dėmesys kiekvienam pacientui

Ne tik endodontinis gydymas, bet ir apskritai kiekviena odontologijos kabinete atliekama procedūra reikalauja kruopštumo. Nemažai daliai kauniečių žinomoje odontologijos klinikoje „Angitia“ visos procedūros laikomos svarbiomis, kiekvieno paciento burnos ertmės situacija įvertinama labai atidžiai.

Priešingai nei kai kurių kitų procedūrų atveju (pavyzdžiui, atliekant profesionalią burnos higieną), endodontinio gydymą sudaro ne vienas vizitas.

Endodontinio gydymo eiga

Kaip vyksta endodontinės procedūros? Problemoms išspręsti reikalingas ne vienas vizitas, todėl gali prireikti šiek tiek kantrybės. Vis dėlto akivaizdu, kad geriau kruopščiai, tačiau užtikrintai.

Pirmas žingsnis – danties būklės įvertinimas. Tam naudojami įvairūs metodai, pasitelkiamas mikroskopas, rentgeno įranga.

Antruoju žingsniu išvalomi kanalai, pašalinama pulpa (dar vadinama nervu).

Trečias žingsnis (po atidaus išvalymo) – kanalai hermetizuojami specialia plombine medžiaga.

Kauno odontologijos klinikoje „Angitia“ patyrę specialistai naudoja pažangias technologijas ir toks derinys yra maksimaliai veiksmingas. Tačiau reikia pabrėžti, kad gera dantų būklė ne visada yra tarsi duotybė. Gerą dantų sveikatos išlaikymą galima pavadinti sėkme, tačiau dažniausiai paslaptis kur kas paprastesnė: svarbu reguliariai lankytis pas odontologą, nepamiršti profilaktinių vizitų net tada, kai nekamuoja joks skausmas. Nes reguliari stebėsena yra reikalinga siekiant išvengti ligų bei jų pasikartojimo.

Vienas svarbiausių dalykų gydant šaknų kanalus – dantų išsaugojimas, tad kiekvienas etapas reikalauja skvarbaus žvilgsnio ir didelio tikslumo.

Kodėl svarbu gydyti?

Negydomo danties pasekmės

  • Dantis tampa negyvybingas
  • Skauda
  • Gali imti pūliuoti
  • Gali išsivystyti gretimų audinių uždegimas (periodontitas)

Suskubus taisyti, dantį galima visiškai išgydyti ir jis bus šimtu procentų funkcionalus bei ilgaamžis.

Kur kreiptis?

Jeigu skauda dantį ar yra kitų nemalonių pojūčių (pavyzdžiui, jautrumas atsigėrus šalto vandens ar karštos arbatos), nereikėtų delsti. Verčiau nieko nelaukus susisiekti su odontologu ir sutarti vizito laiką.

Viskas atrodo gerai, bet jau praėjo metai nuo paskutinio apsilankymo? Tai irgi reiškia, kad derėtų dantis pasitikrinti.

Kur kreiptis, jei aktualus endodontinis ar bet koks kitas odontologinis gydymas (ar patikra)? Kaune daugiau nei ketvirtį amžiaus veikianti odontologijos klinika „Angitia“ maloniai Jūsų laukia. Daugiau informacijos galite rasti internete, adresu Angitia.lt.

(Perskaityta per mėnesį: 33, iš jų šiandien: 1.)