Finansai

Dar patogiau ir greičiau: Klaipėdos laiškininkai persėdo į 17 automobilių

Lietuvos paštas tęsia laiškininkų aprūpinimą moderniomis transporto priemonėmis. Dalis Klaipėdoje dirbančių laiškininkų siuntas ir korespondenciją jau pristatinėja dar greičiau ir patogiau – pas klientus jie vyksta su 17 jiems skirtų „Peugeot Partner“ automobilių. 

„Laiškininkams pristatant vis daugiau siuntų, o tradicinių pašto paslaugų poreikiui vis mažėjant, automobilis dažnu atveju tampa itin reikalinga darbo priemone. Miestuose dirbančių laiškininkų motorizavimas jiems leidžia vienu metu į aptarnaujamą apylinkę pasiimti daugiau siuntų, greičiau judėti ir kartu aptarnauti daugiau klientų. Tai ypatingai aktualu keičiantis gyventojų siuntimo įpročiams – pristatomų siuntų kiekiams augant, o laiškų ar periodinių leidinių mažėjant“, – sako Lietuvos pašto Tinklo direktorės pareigas laikinai einanti Jurga Strelkovė.

Motorizuojant laiškininkus siekiama ne tik tokiu būdu gerinti jų darbo sąlygas, bet ir atsižvelgti į besikeičiančią pašto rinką. Sparčiai mažėjant tradicinių pašto paslaugų apimtims, nuolat auga elektroninės prekybos populiarumas. Skaičiuojama, kad dabar siunčiami daiktai per Lietuvos paštą sudaro du trečdalius viso siuntų srauto, kai dar prieš penkerius metus daugumą sudarė laiškai.

Daliai Klaipėdoje dirbančių laiškininkų skirtos transporto priemonės pakoregavo ir kai kurias jų aptarnaujamas apylinkes. Dėl to gyventojai perspėjami, kad gali pasikeisti juos įprastai aptarnaujantis laiškininkas, o pirmosiomis pokyčio savaitėmis pasitaikyti neženklių trikdžių.

Šiuo metu automobilius vairuoja apie 60 proc. Lietuvos pašto laiškininkų. 

Lietuvos pašto valdomą automobilių parką šiuo metu sudaro daugiau nei 800 transporto priemonių.

Pranešimą paskelbė: Lukas Zadarackas, AB Lietuvos paštas

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)