Paslaugos

Paminklai kapams, kaip pasirinkti geriausią variantą?

Tai gana aktualus klausimas, kadangi dažnai su šiuo pasirinkimu tenka susidurti netikėtai. Tuo labiau, kad praktiškai nė vienas iš anksto nemąsto apie artimųjų mirtį. Kas visiškai natūralu. Tačiau vėliau pasirūpinti kapaviete vis tiek reikia. Taigi, ieškant geriausio varianto svarbu įsivertinti tiek asmeninius, tiek ir artimųjų norus. Dažnai tenka priimti bendrą sutarimą dėl tinkamiausio pasirinkimo. Šioje vietoje gali pagelbėti ir finansinis aspektas, kuris pakankamai svarbus. Todėl nusistačius biudžetą jau galima galvoti ir apie jį atitinkančius variantus. Taip pat naudinga peržvelgti ir šių gaminių asortimentą, kas leis susidaryti bendrą įspūdį.

Kiek visa tai kainuoja?

Dažnai atrodo, jog kapavietės sutvarkymas pareikalaus nemažų išlaidų. Kadangi gana įprasta manyti, jog laidotuvės susiję ne tik su artimųjų, bet ir su finansų netektimi. Tačiau labai daug priklauso ir nuo konkretaus pasirinkimo. Kadangi net ir paminklai kapams ne visuomet bus tokie brangūs kaip kartais gali atrodyti. Yra gana ekonomiškų ir paprastų variantų, pavyzdžiui, minimalistinio stiliaus. Jų kainos gali siekti kelis šimtus Eurų. Aišku, įmanoma atrasti ir tokių, kurie kainuotų kelis tūkstančius. Ypač, jeigu norisi kažko išskirtinio ar masyvaus. Todėl geriausias variantas sužinoti tikslią sumą būtų pasidairyti, ką gali pasiūlyti šioje srityje dirbančios įmonės. Taip pat galima su jomis ir susisiekti bei pasidomėti, kartu pasidalinant ir asmeniniais lūkesčiais.

Koks stilius dabar vyrauja?

Nors tendencijos šioje srityje nėra tokios ryškios, tačiau jos tikrai pastebimos. Kadangi kapavietės bėgant laikui iš tikrųjų kažkiek keičiasi. Todėl šiomis dienomis pasirenkami ir kitokie paminklai kapams, negu buvo populiarūs, pavyzdžiui, prieš dešimtmetį ar dar seniau. Viskas kažkiek juda link minimalizmo. Todėl dabar daugiau dėmesio skiriama ne dydžiui, bet išpildymui. Aišku, tai kiekvieno individualus pasirinkimas, tad ir variantų galima atrasti labai skirtingų, nepriklausomai nuo laiko. Taip pat dabar aktualesni sprendimai, kurie leistų mažiau laiko skirti kapų priežiūrai kartu jų neapleidžiant. Todėl vis dažniau kapavietės yra uždengiamos plokštėmis arba specialia akmenukų danga.

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)