apskaita
Finansai,  Paslaugos,  Verslas

Buhalterinių paslaugų kainos domina norinčius kurti verslą

apskaita

Kokia yra vienos ar kitos buhalterinės paslaugos kaina? Kodėl įstatymai yra tokie, o ne kitokie? Kur rasti aktualią su skaičiais bei įstatymais susijusią informaciją? Kaip išvis tvarkyti įmonės buhalterinius reikalus? Tai tik maža dalis klausimų, kylančių norintiems kurti verslą.

Skirtingi norai

Jeigu pasiteirautumėte, kodėl apskritai vyrauja noras imtis verslo, tarp atsakymų neabejotinai atsirastų žodžiai „pasyvios pajamos“. Tikimasi, kad įdėjus pastangų, investavus ir nuosekliai dirbant pavyks susikurti gerovę. Tokią gerovę, kai pakanka santaupų visiems poreikiams ir dar papildomai kapsi mažesnės ar didesnės sumos. Žinoma, viskas priklauso nuo konkretaus žmogaus. Pavyzdžiui, vienam norisi intensyviai padirbti kokį dešimtmetį ir dar jaunam išeiti į pensiją. O štai kitas suvokia, kad būtų geriau iš karto derinti darbą su poilsiu ir negalvoti apie visišką pasitraukimą iš ekonominės veiklos procesų.

Nepaisant to, kad norai skirtingi, buhalterinės paslaugos kaina ir kitais aspektais vis vien domina. Domina todėl, kad tai būtinybė, susijusi su įstatymais. Kas be ko, jeigu ši sritis įmonėje apleidžiama, tai vėliau reikia taisyti gausybę spragų. Taigi, kad ir kokia jūsų veiklos sritis, kad ir kokio dydžio verslą valdote, kad ir koks jūsų požiūris, buhalterinių paslaugų reikšmė išlieka didelė.

Kaina nesigrumia su kokybe

Ši skambi antraštė, jog kaina nesigrumia su kokybe, iš tikro skelbia rimtus dalykus. T. y. pinigai, kuriuos išleidžiate buhalteriniams reikalams tvarkyti, atsiperka su kaupu. Net jeigu iš pažiūros atrodo, kad buhalterija pasiglemžia nemažai lėšų, realybė yra kitokia: profesionali buhalterija padeda sutaupyti.

Akivaizdu, kad tikri savo srities profesionalai neskubės įsidarbinti ten, kur siūlomi grašiai. Apie jokius minimalius atlyginimus negali būti nė kalbos. Jeigu kreipiatės į laisvai samdomą buhalterį, taip pat teks pakloti tam tikrą sumą. Tik ją reikėtų vertinti ne kaip negatyvias išlaidas, o kaip tikslingai paskirtą pinigų sumą. Tačiau bet kurios buhalterinės paslaugos kaina yra pagrįsta (bent jau dažniausiai).

O apskritai norai nevienodi, bet net ir skirtingus verslus vienija buhalterinio skaidrumo ir tvarkingumo poreikis.

 

(Perskaityta per mėnesį: 47, iš jų šiandien: 1.)