Transportas

Pagrindinis auto servisų darbo įrankis – keltuvai.

Atvykus į auto servisą dažniausiai akis patraukia ant kolonų pakelti automobiliai. Servise meistrui tvarkant transporto priemonę norint prieiti patogiai iš bet kurios pusės, reikia ją pakelti. Nesvarbu ar tai būtų lengvasis automobilis, ar autobusiukas, ar sunkiasvorė transporto priemonė, netgi ir motociklas, visiems jiems yra pritaikyti keltuvai.
Pagrindiniai jų tipai yra šie:
Vienos kolonos – puikiai tinka mažoms auto serviso patalpoms. Silpnesni būna pritaikyti kelti žoliapjoves, keturračius ir kitas specialias mašinas. Galingesni kelia ir auto t

ransporto priemones.
Dviejų kolonų – Ko gero, populiariausi keltuvai. Jų būna su mechaniniu fiksavimu ir būna su elektroniniu fiksavimu. Jie nuo vienos kolonos keltuvų pagrinde skiriasi tuo, kad gali pakelti didesnį svorį.
Keturių kolonų – jie gali pakelti dar didesni svorį net ir už dviejų kolonų ir dar plius jie yra tinkami naudoti kaip parkingo pakelėjai lengviesiems automobiliams ir lengvam komerciniam transportui.

Žirkliniai – taip pat dažnas sprendimas mažuose servisuose. Dar plius netrukdomas priėjimas prie automobilio durų. Daug vietos neužimanti pati konstrukcija. Mobilus valdymo blokas.
Cilindriniai – šie kėlikliai dažniausiai naudojami sunkiasvorėms transporto priemonėms. Šie keltuvai yra betonuojami į grindis. Tad nenaudojami jie visiškai neužima vietos.
Ašies – pats pavadinimas šio keltuvo sako, kad automobilis keliamas per ašį. Puikiai tinka sunkių auto transporto priemonių kėlimui.
Sunkvežiminiai – pavadinimas pats paaiškina, kad tai yra specializuotas sunkiasvorės transporto priemonės keltuvas.
Motociklams – kaip ir su sunkvežiminiais, šie pakelėjai yra tikslingai specializuoti į motociklus.
Duobiniai – šie pakelėjai, kaip ir cilindriniai, puikiai yra tinkami sunkiasvorei auto transporto priemonei.
Parkingo – vėlgi pats pavadinimas išduoda, kad šiuos keltuvus naudoja tada, kai norima sutaupyti automobilių stovėjimo vietas, Tada šio keltuvo pagalba galima automobilius statyti per du aukštus.
Tad tikrai šiais laikais keltuvai pritaikyti visoms auto serviso sąlygoms. Užtikrintai galima rasti tinkamiausią keltuvą net jei turite nedidelį auto servisą, jeigu turite unikaliai išplanuotas darbo patalpas ir net jeigu pas jus didelis kiekis klientų auto transporto priemonių ir nežinote kur jas visas sutalpinti, tam irgi yra sprendimas.

(Perskaityta per mėnesį: 315, iš jų šiandien: 1.)