čipavimo įranga
Technologijos,  Transportas

Čipavimo įranga skirta ne tik sportiniams automobiliams

Dar daug kas nėra gerai susipažinę su chip tuning įranga ir jos atliekamomis funkcijomis. Tai palyginus yra gan nauja sritis, todėl natūralų, kad dėl to kyla daug hipotezių ir pamąstymų. Vieni jų būna teisingi, tačiau dažnai yra apsirinkama ir manoma yra klaidingai. Tačiau čipavimo įranga turi vieną pačią svarbiausią funkciją, ji gali padidinti variklio galią. Tačiau net ir dėl to kyla daug klaidingų hipotezių, t.y. apie variklio galios didinimą.

Daugelis mano, kad specialistas pasinaudojęs čipavimo įranga gali iš jo automobilio padaryti tikrą bombą. Tai gali būti teisinga, tačiau daugelis visgi mano klaidingai. Automobilių gamintojai sukurdami automobilį palieka tam tikrą rezervą galioje ir nusidėvėjime. Automobilių gamintojų gaminami varikliai tikrai gamykloje gali būti pagaminami galingesni, tačiau yra paliekamas rezervas. Dažnai tai yra daroma dėl to, nes siekiama jog variklis būtų kuo ilgaamžiškesnis. Tačiau tikrai nereikia galvoti, kad su čipavimo įranga galima gerokai sutrumpinti variklio eksploatacijos laiką.čipavimo įranga

Specialistas teisingai atlikęs visus veiksmus, gali padidinti variklio galią ir nesutrumpinti automobilio mechanizmų tarnavimo laiką. Jeigu viskas yra daroma tvarkingai, čipuotas automobilis tarnautų tiek pat, kiek iki čipavimo.

Tačiau reikia atminti, kad čipavimo įranga ir kiekvienu automobiliu rezultatai būna skirtingi. Svarbu yra pamatuoti variklio galią prieš ir po čipavimo, kad žinoti kiek padaugėjo arklio galių. Geriausias rezultatas būna dyzeliniams automobiliams, kurie turi turbinas, variklio gali padidėti apie 20%. Kas yra tikrai geras rezultatas. Mažesni rezultatai būti benzininiams automobiliams, kurie neturi turbinos, šiuose automobiliuose variklio galia padidėtų tik nežymiai.

Su čipavimo įranga chip tuningą galima atlikti ne tik automobiliams, bet ir kitoms transporto priemonėms. Čipuoti galima motociklus, sunkvežimius ar net žemės ūkio techniką. Kur variklio galia turi didesnę reikšmę ir ji yra labai svarbi.

Tad jeigu galvojate savo automobiliui atlikti chip tuningą, nesijaudinkite, jis tikrai ne taip sportinis bolidas, kuris yra tinkamas tik lenktynių trasose. Daugelis automobilių yra eksploatuojami kiekvieną dieną ir nuo to turbūt tik geriau.

(Perskaityta per mėnesį: 52, iš jų šiandien: 1.)