diagnostikos įranga
Technologijos

Diagnostikos įranga atves jūsų servisui naujų klientų

Kompiuterinė diagnostika tarp servisų tampa vis labiau populiaresnė niša. Automobilių parkas vis sparčiau jauninasi Lietuvoje, todėl kompiuterinės diagnostikos paklausa taip pat auga, kadangi mažėja gatvėse tokių automobilių, kuriuose yra mažai elektronikos. Todėl diagnostikos įranga yra sutinkama vis daugiau visuose servisuose, nes mechanikai jaučia vis didesnę jos naudą. Tad trumpai pristatysime kodėl paklausa šios įrangos taip auga ir kodėl ateityje be jos nebegalės dirbti nei vienas servisas.

Diagnostikos įranga atsirado palyginti ganėtinai nesenai, tik praėjusiame dešimtmetyje. Specializuotos tarptautinės organizacijos kėlė reikalavimus automobilių gamintojams dėl saugumo įrangos keleiviams ir aplinkiniams. Todėl automobiliuose buvo pradėtos diegti tam tikros sistemos, kurių stebėjimui buvo reikalingas įranga. Kuri tuometinės kompiuterinė diagnostikos metu surastu koks yra gedimas automobilyje. Būtent šiame etape ir gimė diagnostinė įranga, kuri naudojama dar šių dienų ir vis plačiau.diagnostikos įranga

Dabartinė automobilių diagnostinė įranga turi daugiau funkcijų, nei tik rasti gedimo vietą. Tačiau tai išlieka pagrindine šios įrangos esme, nors su ja galima ir programuoti ar vykdyti tam tikras adaptacijas. Tačiau yra net dar daugiau galimybių, kurios leistų labiau pažinti klientų transporto priemonę, kaip pavyzdžiui, stebėti tam tikrų automobilio mechanizmų veikimą gyvai, tarkim, gyvai stebėti parametrus, kaip dirba kiekvienas cilindras. Tad diagnostikos įranga yra reikalinga visiems servisams, kadangi tai padėtų labiau susipažinti su kliento automobilyje ištikusia problema.

Diagnostinės įrangos veikimas nėra sudėtingas, tam tikra jungtimi yra prijungiamas prie automobilio borto kompiuterio. Tuo metu mechanikui atlikus tam tikrus nesudėtingus veiksmus, jis gali rasti gedimo vietą ir tiksliai yra parašoma kokia yra problema. Tad tai tikrai lengvesnis būdas, nei toks, kad mechanikas turėtų kliento išklausinėti koks yra gedimas, kurioje vietoje, kokie požymiai ir panašiai. Tad diagnostikos įranga mechanikui padėtų sutaupyti brangaus laiko, o įmonei padidėtų galimybė uždirbti daugiau. Kadangi per tą laiką kol senuoju būdu būtų ieškomas gedimas, diagnostikos įranga jį greitai parodžius, galima aptarnauti daugiau klientų ir servisui uždirbti daugiau pinigų. Tad diagnostinė įranga yra viena iš tokių servisų įrangų, kurios nauda tik didės ir laikui bėgant ją turės kiekvienas servisas.

(Perskaityta per mėnesį: 22, iš jų šiandien: 1.)