Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Diagnostikos įranga – ką reikėtų žinoti?

diagnostikos įranga

Šiais laikais be diagnostikos įrangos serviso darbas yra praktiškai neįmanomas. Visuose šiuolaikiniuose automobiliuose yra daug elektronikos ir kompiuterizuotų komponentų. Nuo 1996 metų visuose automobiliuose yra įmontuojamas kompiuteris, todėl tik su diagnostikos įranga galima prisijungti prie automobilio ir rasti gedimą. Būtent tam visi servisai, kurie nori kokybiškas paslaugas, turi diagnostinius prietaisus.

Diagnostikos veikimas yra gan paprastas. Kaip ir minėjome, kiekviename šiuolaikiniame automobilyje yra įmontuotas kompiuteris. Automobilyje yra įmontuota ir daug jutiklių ir daviklių, kurie fiksuoją informaciją apie tikrinamų mechanizmų darbą, jeigu mechanizmo veikimas iškrypsta iš normalių veikimo ribų, jis šią informaciją perduoda automobilyje esančiam kompiuteriui. Šis šią informaciją išsaugo.

diagnostikos įrangaKompiuterinės diagnostikos metų automobilio remonto specialistas prijungia diagnostikos įrangą prie automobilio kompiuterio, dar kitaip vadinamo automobilio valdymo bloko arba borto kompiuterio. Prijungta diagnostikos įranga parodo savo ekrane esamo gedimo kodą, pagal kurį serviso mechanikas gali spręsti kurioje vietoje ir koks tai gedimas gali būti. Todėl remontuojant Jūsų automobilį arba kitokią transporto priemonę yra sugaištama mažiau laiko, nes mechanikas per keliasdešimt minučių gali tiksliai sužinoti tikslią gedimo vietą. Sugaištama ne tik daug laiko, bet ir išvengiama sveikų dalių keitimo, neteisingai nustačius gedimo vietą.

Diagnostinių prietaisų įvairovė yra didelė. Jie gali būti prijungiama prie kompiuterio, naudojami kaip planšetiniai kompiuteriui ar prijungiama prie išmaniųjų telefonų. Taip pat jie gali būti profesionalūs, kuriuos naudoja tik servisai, nes jie turi daug funkcijų, didelis pasirinkimas yra gaminama transporto priemonių turėtojams, kurie gali jį laikyti tiesiog automobilyje. Tai patogų, nes jeigu kažkur važiuojant užsidega įspėjamoji lemputė, prijungiate diagnostikos įranga ir galite per keliolika minučių sužinoti ar galima važiuoti toliau automobiliu, ar ne.

Taigi, šiais laikais be diagnostikos įrangos automobilio remontas yra tikrai neįsivaizduojamas. Kadangi mechanikai supranta, kad neverta gaišti laiko nustatant gedimą pačiam, apart tokių situacijų, kai gedimas yra puikiai žinomas. Servisai, kurie turi diagnostikos prietaisus, puikiai suprantu jų efektyvumą ir naudą, todėl padirbę su tokiai prietaisais, tikrai nebenori grįžti prie įprastų metodų. Tokių prietaisų pagal serviso paslaugos yra užtikrinamos kokybiškiau ir greičiau, o tai lemia klientų pasitenkinimą.

(Perskaityta per mėnesį: 72, iš jų šiandien: 1.)