Finansai

Daugiau lietuviškų prekės ženklų Sakartvele: čia pradėjo veikti pirmasis „Paysera“ banko skyrius

Sakartvelo sostinėje Tbilisyje duris atvėrė pirmasis lietuviško prekės ženklo „Paysera“ banko skyrius – tai žymi oficialią banko veiklos pradžią. Pernai centrinio banko licenciją gavęs bankas pradėjo teikti paslaugas Sakartvele ir Europoje gyvenantiems kartvelams.

„Sakartvelas nėra SEPA narys, todėl vienas didžiausių privalumų, kurį atnešė „Paysera“, yra momentiniai SEPA pervedimai. Tai reiškia, kad nuo šiol kartvelai siunčia pinigus į Europą ir gauna iš jos kaip tikri europiečiai – per kelias akimirkas. „Paysera“ atėjimas taip pat atveria naujas galimybes verslo plėtrai bei stiprina ryšius tarp Lietuvos ir Sakartvelo, kurie istoriškai stiprūs”, – sako Marijus Plančiūnas, „Paysera LT“ generalinis direktorius. 

Finansinių paslaugų grupė fiziškai plečiasi pagal jungtinės veiklos su vietiniais verslininkais principą. Taip buvo ir šiuo atveju – „Paysera“ prekės ženklą ir technologijas į Sakartvelą atvedė vietiniai verslininkai, kurie valdo 100 proc. banko akcijų. Pagrindinis akcininkas ir direktorius Dimitry Kumsishvily, verslininkas, buvęs finansų ir ekonomikos ministras, buvęs vicepremjeras. 

„Inovatyvus verslo modelis ir bendradarbiavimas su Sakartvelo Nacionaliniu banku sudarė sąlygas Sakartvelo klientams pasiūlyti pervedimus eurais tokiu pačiu greičiu kaip ir pervedimus  lariais. Tai ne tik padidino finansines galimybes, bet ir dar labiau priartino mūsų šalį prie Europos”, – sako D. Kumsishvily. 

Gruodžio viduryje Sakartvelo centrinis bankas papildė „Paysera Georgia“ turėtą banko licenciją, suteikdamas galimybę ateityje teikti ir paskolas. 

„Paysera“ yra finansinių paslaugų grupė, kuri Europos e. parduotuvėms siūlo daugiau nei 100 būdų priimti pirkėjų apmokėjimus už pirkinius. „Paysera“ taip pat teikia sąskaitos, pervedimų, valiutų keitimo, prekybos auksu ir kitas paslaugas. 

Grupės istorija prasidėjo 2004 m. Vilniuje, kai trys draugai – Kostas Noreika, Audrius Lučiūnas ir Šarūnas Broga – ėmė vystyti verslus, kurie ilgainiui išaugo į apmokėjimų internetinėse parduotuvėse platformą. Ilgainiui paslaugų krepšelis plėtėsi, o „Paysera“ išaugo į tarptautinę grupę, kuri vienija įmones 9 valstybėse: Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Ukrainoje, Albanijoje, Kosove ir Sakartvele.

Pranešimą paskelbė: Aleksas Rozentalis, Paysera LT, UAB

Daugiau lietuviškų prekės ženklų Sakartvele: čia pradėjo veikti pirmasis „Paysera“ banko skyrius

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)