Finansai

INVEGA pratęsia priemonės „Alternatyva“ paskolų teikimo laikotarpį

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pratęsė skolinimosi terminą per alternatyvius finansuotojus pagal skatinamąją finansinę priemonę „Alternatyva“ iki 2024 m. birželio 30 d. Tai viena populiariausių INVEGOS finansinių priemonių, padedančių smulkiajam ir vidutiniam verslui, kai jis negauna tradicinio kredito įstaigų teikiamo finansavimo. Iš viso nuo priemonės įgyvendinimo pradžios finansų tarpininkai jau suteikė virš 3 900 paskolų už daugiau kaip 204 mln. Eur.

Kaip pastebi INVEGOS vyresnioji projektų vadovė Daiva Krivienė, nepaisant to, kad skolinimas rinkos sąlygomis yra gana brangus, verslo pasitikėjimas alternatyviais finansuotojais sparčiai auga. Labiausiai ši tendencija buvo stebima COVID-19 laikotarpiu, kuomet smulkusis verslas susidūrė su iššūkiu papildomai pasiskolinti arba pratęsti turimas paskolas.

„Alternatyvūs finansuotojai operatyviai reaguoja į smulkaus ir vidutinio verslo poreikius suteikdami reikiamą finansavimą, kai, pavyzdžiui, bankų paskolos ar kitokių formų finansavimas verslui nėra prieinamas ar teikiamas priimtinomis sąlygomis. Esant didesnei skolinimosi įvairovei, verslui atsiranda daugiau galimybių gauti trūkstamą finansavimą investiciniams projektams įgyvendinti ar apyvartiniam kapitalui papildyti. O tuo tarpu INVEGA alternatyvaus finansavimo rinkoje užtikrina palankesnes skolinimosi sąlygas, saugumą bei galimybes rinktis“, – sako D. Krivienė.

Pasak INVEGOS atstovės, pagrindinės paskolų teikimo sąlygos išliko nepakitusios – kaip ir anksčiau, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai, kurie domisi paskolos teikimo sąlygomis, gali kreiptis į tuos finansų tarpininkus, kurie turi pasirašę sutartį su INVEGA dėl bendradarbiavimo (finansų tarpininkų sąrašas kreipiantis de minimis pagalbos sąlygomis ir rinkos sąlygomis).

Maksimalus paskolos suteikimo laikotarpis siekia iki 60 mėn., bet ne ilgiau kaip iki 2027 m. gruodžio 31 d., o didžiausia galima priemonės „Alternatyva“ lėšų suma vienoje paskoloje gali sudaryti iki 500 tūkst. Eur. Finansavimas teikiamas kaip investicinė ar apyvartinė paskola, faktoringas arba finansinė nuoma (lizingas). Be to, įmonės, gavusios paskolas investicijoms ir INVEGAI pateikusios paraiškas dėl jų palūkanų kompensavimo, gali gauti iki 50 proc. palūkanų kompensaciją ir tokiu būdu susimažinti finansavimo kaštus.

Apie INVEGĄ

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) – nacionalinė plėtros įstaiga, kurios akcininkas Finansų ministerija, atstovaujanti Lietuvos Respublikos Vyriausybei. Įgyvendinant  „Naujos kartos Lietuva“ planą ir siekiant nukreipti pakankamas investicijas į valstybei svarbias sritis ir spartesnės ekonomikos plėtros, nuo 2023 m. rugpjūčio 1 d. buvo sujungtos keturios nacionalinės plėtros įstaigos: INVEGA, Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA), Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) ir Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF), todėl paslaugos verslui, viešajam ir žemės ūkio sektoriui teikiamos vieno langelio principu – per INVEGĄ.

Pranešimą paskelbė: Austėja Šutaitė, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

INVEGA pratęsia priemonės „Alternatyva“ paskolų teikimo laikotarpį

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)