diagnostinė įranga
Transportas

Diagnostinė įranga savo reikmėms – ar verta pirkti?

Kai prieš daugiau nei po 100 metų buvo sukurtas pirmasis automobilis, niekam nebūtų net atėjus mintis, kad juose po šimto metų bus tiek daug elektronikos. Dabar automobilyje net tokios mechaninės dalys, kaip variklis, turbina yra veikiamos elektros prietaisų pagalba. Tačiau ne visada viskas veikia tinkamai, todėl tam jau yra reikalinga diagnostinė įranga, be jos jau savo darbo neįsivaizduoja daugelis servisų.

Nuo tų laikų, kai buvo pradėtos gaminti transporto priemonės, jos visos patobulėjo ir pasikeitė neatpažįstamai. Transporto priemonės tapo kur kas saugesnės, greitesnės ir malonesnės jas vairuojantiems ir jose keliaujantiems žmonėms. Prie to prisideda ir tarptautiniai reikalavimai, kurie skatina, kad transporto priemonės su vidaus dediagnostinė įrangagimo varikliais į orą išmestų vis mažiau išmetamųjų dujų ir panašiai. Jei Henris Fordas pamatytų kaip pasikeitė automobiliai, nuo jo gamintų, tikrai maloniai nustebtų. Jie tapo visiškai neatpažįstami nuo XX amžiaus pradžioje gamintais. Transporto priemonių gamintojai norėdami pritraukti vis naujų klientų į savo kuriamus automobilius, motociklus ir kitas transporto priemones įdiegia vis naujų technologijų, kurios padaro vairavimą malonesnį.

Būtent dėl to diagnostinė įranga tampa vis reikalingesnė ir reikalingesnė šiuolaikiniame pasaulyje. Kadangi gamintojai įdiegia vis daugiau naujų technologijų, kurios daugeliu atveju būna elektroninės ar elektromechaninės, todėl jų visų veikimui patikrinti yra naudojama diagnostikos prietaisai. Naujos sistemos yra tiesiog būtinos, kadangi jos gerina automobilio valdymą ir kitas eksploatacines subtilybes, nuo kurių priklauso automobilio ilgaamžiškumas.

Automobilis pasikeitė daugiausia pačiame viduje, o ypač variklio skyrius. Dabar, pavyzdžiui, vos iš kelių cilindrų galima įspausti kur kas daugiau arklio galių, nei anuomet technologijos galėjusios. Ir tam daugeliui atveju padeda elektromechaninės dalys, kurios reguliuoja kuro ir oro mišinį padavimą. Ar kitos sistemos, kurios yra visos sujungtos į vieną automobilio kompiuterį.

Taigi, jeigu ankščiau galima automobilį suremontuoti buvo vos su įrankių krepšiu, dabar jau tam reikia pasitelkti kur kas galingesnius įrankius. Vienas iš tokių yra diagnostinė įranga, kurios pagalba galima stebėti tam tikrų automobilio mechanizmų veikimą.

(Perskaityta per mėnesį: 33, iš jų šiandien: 1.)