Ne į temą

Drabužiai internetu: „katės maiše“ ir ją parduodančiųjų baimė

drabužiai internetuInternetines parduotuves, siūlančias pačių įvairiausių prekių asortimentą, žino daugelis, tačiau ne visi suskumba naudotis pastarųjų paslaugomis. Taip, tai tikrai patogu – neišeinant iš namų įsigyji tai, ko reikia, tačiau…Neretam atminty iškyla liaudies posakis apie katės pirkimą maiše… Drabužiai internetu bei jų įsigijimas gali kelti daug abejonių – juk tas pats rūbas ant vieno žmogaus „gula“ idealiai, o kitas su juo gali atrodyti kaip į maišą įlindęs. Pabandysime jums patarti, kaip apsidrausti nuo tokių nesėkmingų pirkinių, ir, kas ne mažiau svarbu, nuo „išdurti“ naivius pirkėjus bandančių pardavėjų.

Štai keletas patarimų, kuriuos pravartu įsidėmėti.

1. Žinokite, koks rūbas jums tinka.

Visų pirma – dydis. Drabužių dydis, priklausomai nuo atskirų šalių matų sistemų, gali būti žymimas skaičiais ar raidėmis. Internetiniai pardavėjai dažniausiai pateikia ne vien „pliką“ dydį, bet ir lentelę su apimtimis, atitinkančiomis vieną ar kitą dydį. Tai labai svarbu, kadangi, priklausomai nuo rūbo, žmogui gali reikėti skirtingų dydžio. Taigi, visų pirma išsimatuokite. Nepirkite S (nes tokių dauguma jūsų spintoje), jei išmatavimai rodo M!

Ne mažiau reikšmingi ir kiti drabužio „parametrai“: modelis, spalva, ornamentai, medžiagos sudėtis. Rinkitės tą variantą, kurį esate pasimatavę realybėje ir žinote, jog pastarasis jus tikrai puoš.

2. Prekės grąžinimo galimybė.

„O kas bus, jei įsigytas drabužis man netiks?“ Atsakymo į šį klausimą ieškokite internetinės parduotuvės informacijoje arba tiesiogiai susisiekti su pardavėju. Dažniausiai pirkėjui privalo būti suteikiama galimybė atgauti pinigus arba pasikeisti į kitą norimą prekę. Nepamirškite išsiaiškinti, kuri pusė apmoka siuntimo išlaidas grąžinimo atveju.

3. Pardavėjo patikimumas.

Internetas – puiki terpė apgavikams veistis: susiduriate su pavojumi ne tik negauti norimos prekės, bet ir prarasti pinigus. Kaip to išvengti:

  • Pirkite iš žinomų, teigiamų pirkėjų atsiliepimų turinčių internetinių parduotuvių. Drabužiai internetu gali būti parduodami ir pavienių žmonių, prisijungusių tokio pobūdžio svetainėse ar skelbimų portaluose. Tokiu atveju budrumas itin svarbus.
  • Internetinė parduotuvė privalo pateikti visus savo rekvizitus – to reikalauja Lietuvos Respublikos įstatymai. Atkreipkite dėmesį, ar pastarieji sutampa su tais, į kuriuos esate prašomi pervesti pinigus už prekę.

Drabužiai internetu turėtų taupyti jūsų laiką bei atitikti reikalavimus. Tačiau būtina nepamiršti „pesimistiško“ scenarijaus, kai gauni ne tai, ko tikėjaisi arba išvis nieko negauni. Nepasiduokite momentiniam azartui pirkti bet ką iš neaiškios reputacijos pardavėjų.

(Perskaityta per mėnesį: 76, iš jų šiandien: 1.)