Laisvalaikis,  Ne į temą

Taupios vestuvės

Esame pratę matyti žurnalų viršeliuose besipuikuojančias garsenybes, pasipuošusias nuostabiomis vestuvinėmis suknelėmis. Yra moterų, kurios svajoja apie savo vestuves, panašias į garsių žmonių, tačiau pradėjus planuoti vestuvių dieną paaiškėja, kad ne viskas yra taip paprasta, ir ne kiekvienai porai yra lemta turėti grandiozines vestuves. Ko gero kyla klausimas kodėl. Pagrindinė to priežastimi yra finansai.

Kad ir kaip būtų finansiškai sunku, kiekviena moteris savo galvoje turi sukūrusi svajonių vestuvių scenarijų ir tikisi, kad pavyks tai įgyvendinti. Deja, vestuvių planavimas ir organizavimas yra brangus dalykas. Ko gero didžiausias patarimas – nusistatykite šventės lubas. Kiek pinigų galite skirti šventės vietai, muzikantams, rūbams, fotografui, kiek galite pasikviesti svečių ir koks bus vestuvių vidurnaktis. Priklausomai nuo rajono, kuriame gyvenate ir planuojate švęsti šventę, skiriasi ir kainos. Mažesniuose rajonuose, paprastesnėse sodybose, kuriose taip pat kaip ir kitur nieko netrūksta (yra pirtis, miegamos vietos, daug erdvės lauke ir graži aplinka) kaina būna šiek tiek mažesnė. Didesni rajonai arba sodybos, su daugiau patogumų kainuoja brangiau. Taigi prieš renkantis sodybą turite nuspręsti kiek bus žmonių, tik tada žinosite, kokio dydžio patalpos jums reikės. Renkantis muziką taip pat yra svarbūs jūsų pačių norai. Jei jūs norite įvairios muzikos ir svarbiausia jums yra vedėjas, tuomet reikėtų rinktis tokį žmogų, kuris pats nedainuoja, bet puikiai praveda vakarą. Tokie vedėjai dažniausiai kainuoja mažiau, nes jiems reikia mažiau aparatūros. Bet jei norite gyvos muzikos, visada galima rasti jus tenkinantį variantą. Kaip ir buvo minėta anksčiau, reikia visur nusistatyti lubas. Taip ir renkantis rūbus. Dėl to labai gelbėja nuomos punktai. Po šventės nereikės sukti galvos, dėl suknelės ar kostiumo išvalymo. Viskuo pasirūpins nuomos punktas. Ko gero vienintelis aspektas, tiek kuriuo nereikėtų taupyti, o galbūt tiesiog nusistatyti šiek tiek aukštesnes lubas – fotografas. Šventės vieta ir maistas pasimirš, o nuotraukos jums liks amžiams. Tai yra prisiminimas, kuris keliauja iš kartos į kartą. Nereikėtų galvoti, kad vidurnaktį pigiausi yra fejerverkai. Gintaro dulkių kaina dažnai yra net mažesnė nei visų taip pamėgtų fejerverkų. O ir fejerverkai jau šiek tiek pabodę.

Lubas nusistatyti lengva, šiek tiek sunkiau yra jų laikytis ir rasti tuos variantus, kurie jų neperžengtų. Tačiau gerai paieškojus ir galbūt atsisakius vieno arba kito dalyko, kuris nėra itin svarbus, neperžengti savo galimybių tampa vis lengviau.

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)