Slidinėjimas Lietuvoje
Laisvalaikis

Kur slidinėti Lietuvoje?

Praeitą žiemą pirmą kartą išbandėte slidinėjimą ir šiemet nekantraujate išbandyti kuo daugiau slidinėjimo trasų, įgyti patirties, tobulinti jau įgytus įgūdžius ir galų galiausiai, smagiai praleisti laiką? Puiku! Tuomet jums belieka apsispręsti, kur keliausite šlifuoti įgūdžių ir užsiimti nauju pomėgiu.

        Nors nemažai tautiečių renkasi slidinėjimo kurortus įvairiuose Europos kampeliuose, pradedant Lenkija ir baigiant Prancūzija, tačiau slidinėjimo sportu galima užsiimti ir Lietuvoje. Ypač jei esate pradedantysis ir neieškote didžiulių kalnų, nuo kurių galėtumėte leistis 100 kilometrų per valandą greičiu. Slidinėjimas Lietuvoje puikiai tiks pradedantiesiems, kuriems nereikia stačių kalnų ir aštrių pojūčių. Lietuvoje slidinėti galima ne vienoje vietoje. Žinoma, galima rinktis ir vietinį kalną prie namų, tačiau patogiau yra rinktis tas slidinėjimo vietas, kur yra keltuvai. Taip sutaupote gerokai laiko, o ir slidžių nereikia nusiimti kiekvieną kartą kylant į kalną.

        Slidinėjimas LietuvojeSlidinėjimu Lietuvoje galima užsiimti daugelyje vietų. Štai Druskininkai kone visus metus kviečia pasimėgauti sniego trasomis. Visgi, kiti slidinėjimo punktai atidaromi tik žiemą. Net jei ir nėra sniego – tuomet jis sukuriamas dirbtinai, kad slidžių mėgėjai kuo ilgiau galėtų mėgautis savo hobiu.

        Bene žinomiausia slidinėjimo vieta Lietuvoje yra Liepkalnio kalnas Vilniuje. Čia slidžių mėgėjai renkasi dar rudenį, kai jau pakankamai vėsu, jog galėtų būti gaminamas dirbtinis sniegas. Tačiau ši vieta kartais gali turėti per daug žmonių, todėl vertėtų pasidairyti ir į kitus Lietuvos kampelius, kur slidinėjimas taip pat yra populiarus.

        Slidinėjimas Anykščiuose patiks ir pradedantiesiems, ir pažengusiems. Mat kalnas čia nevienodo statumo. Vienoje pusėje lėkštesnis, kitoje – statesnis. Šis kalnas vasarą naudojamas kaip vasaros rogučių trasa, tačiau žiemą virsta į tikrą slidininkų susirinkimo vietą. Beje, kalnas yra nuolat filmuojamas ir vaizdo medžiaga transliuojama gyvai internetu, taigi, galite matyti, ar daug žmonių šiandien slidinėja, ar verta važiuoti, o gal geriau palaukti kitos dienos.

        Taip pat žmonės renkasi ir slidinėjimą Jonavoje. Čia taip pat yra kalnas tinkamas šiam žiemos sportui ir slidinėjimas Lietuvoje nuo to tampa tik dar populiaresnis. Juo kuo daugiau tinkamų vietų slidinėjimui – tuo daugiau žmonių užsiima šiuo sportu. Ir nesvarbu, ar jūs renkasi slides, ar esate snieglentės mėgėjas.

        Slidžių sportas Lietuvoje tampa vis populiaresnis ir nemažai žmonių jau tuo užsiima. Jei pradžioje nedrąsu – galite tai išbandyti ant nedidelio vietinio kalno, iš draugo pasiskolinę slides. Na, o jei tuo norite užsiimti rimčiau, slides galite išsinuomoti slidinėjimo punktuose. Jei šis sportas jus užkabins, tuomet verta pagalvoti ir apie nuosavas slides, kurias galėsite vežiotis, į bet kurią slidinėjimo Lietuvoje vietą.

(Perskaityta per mėnesį: 25, iš jų šiandien: 1.)