Sveikata

Dantų protezavimas – lengvas būdas atkurti prarastą šypseną

Dantis būtina saugoti ir sekti jų būklę, reguliariai lankytis pas stomatologą ir laiku atlikti gydymą. Kaip bebūtų gaila, anaiptol ne visi atsižvelgia į šias rekomendacijas ir kreipiasi pas gydytoją per vėlai. Kai kuriais atvejais danties nebeįmanoma išgelbėti ir jį tenka šalinti! O kartais dantų netenkama dėl tam tikrų medžiagų trūkumo organizme. Vienu ar kitu atveju, šypsena gali nebeatrodyti tokia patraukli ir kartais vienintelė išeitis – dantų protezavimas.

Taigi, norėdami turėti stulbinančią šypseną, kuriai nekliudytų netekti dantys, turite kreiptis dėl dantų protezavimo. Šypsenos akademija dantų protezavimas Vilniuje – šiuolaikiškas ir kokybiškas. Todėl pasidomėkime šia paslauga daugiau. Stomatologija aktyviai gamina ir diegia naujausias technologijas, kurios leidžia prarastus dantis atstatyti dirbtinėmis konstrukcijomis.

Dantų protezai

Visada prieš atliekant procedūrą, pacientai kviečiami išsamiai konsultacijai, kurios metu išsiaiškinami paciento poreikiai ir lūkesčiai, finansinės galimybės, ištiriama paciento burnos sveikata, ir tik viską įvertinus, kartu su pacientu sudaromas gydymo planas ir parenkamos tinkamiausios paciento situacijai dantų protezavimo medžiagos ir būdai.

O minėti protezavimo būdai gali būti keleriopi:

 • Fiksuoti vainikėliai ir tilteliai;
 • Išimami protezai;
 • Mikroprotezai;
 • Taip pat atliekamas dantų protezavimas ant implantų.

Pastaruoju būdu (dantų implantais) atstatomi ne tik pavieniai dantys, bet ir visa šypsena. Jei jūsų viršutiniame arba apatiniame žandikaulyje trūksta visų dantų, yra kelios galimybės kaip būtų galima juos atkurti. Pirmoji – aukščiau paminėti, įprastiniai išimami protezai. Dažniausiai juos turi vyresnio amžiaus žmonės. Tačiau mitas yra tai, kad jie nepatogūs ir sukelia diskomforto jausmą.

Šiuolaikiniai protezai gerokai skiriasi nuo savo pirmtakų ir jų gamyba bei specialistų darbas nukreiptas į tai, kad dantų protezavimas Vilniuje taptų vis labiau prieinama ir naudojama paslauga, kurios pacientai nesibaidytų. Tai svarbu todėl, kad laiku neatstačius netektų dantų, gali sutrikti ne tik kramtymo funkcija, bet ir skrandžio bei žarnyno veikla, nes maistas nebesukramtomas pilnavertiškai.

Dantų protezavimas reikalingas, esant žemiau vardijamoms sąlygoms:

 • Esant ryškiems išorinės dantų pusės defektams;
 • Vieno ar kelių dantų netekimas;
 • Beveik visiškas išorinės dantų pusės sunykimas;
 • Daugialypiai dantų defektai.

Medžiagos, naudojamos protezavimui

Stomatologijos klinikos Vilniuje parinks Jūsų atvejui tinkamiausias medžiagas, atsižvelgiant į tai, koks dantų protezavimo būdas bus pasirinktas. Kad būtų sukurti dantų atspaudai, pasitelkiamos įvairios medžiagos: gipsas, vaškas ir kita. Kaip pagrindinė dirbtinių elementų sudedamoji dalis, naudojami įvairiausi įprastų ir brangiųjų metalų lydiniai, plastmasė, o taip pat keramika, porcelianas.

 

Pagaminti dantų karūnėlę arba implantą – sudėtingas procesas. Stomatologijos klinikos Vilniuje specialistai, prieš kurdami vieną ar kitą, įvertins Jūsų žandikaulio būklę, pamatuos protezą, kad žinotumėte, ar jis Jums tinka ir yra patogus.

Kokie protezai laikomi kokybiškais, o kokie turėtų kelti nerimą?

Rinkdamiesi protezus, atkreipkite dėmesį į šiuos punktus:

 • Kokybiški protezai – tai tokie protezai, kurie pasižymi gera kokybe, yra gaminami iš patikimų medžiagų. Kokybiški protezai dar ir tada tokiais laikomi, kai jų nereikia koreguoti;
 • Pataisyti protezai – tokie protezai, kurie buvo koreguoti tačiau nebuvo nuimti;
 • Nekokybiški protezai – lūžtantys ar jau sulūžę, atskilę, ir tokie, kurių neįmanoma pakoreguoti nuėmus.

Kokie specialistai Vilniuje protezuoja dantis?

Dantų protezavimą Vilniaus odontologijos klinikose atlieka tik patyrę specialistai, ne vienerius metus dirbantys dantų ortopedijos srityje. Vilniaus odontologijos klinikų odontologai nuolat tobulina savo žinias kursuose ir konferencijose. Kiekvienas jų – savo srities profesionalas. Jų tikslas – Jūsų poreikių įgyvendinimas.

Dantų protezavimas Vilniaus odontologijos klinikų darbuotojams – kasdienybė. Patikėję jiems šią operaciją galite būti užtikrinti, kad rezultatas Jus maloniai nustebins, nes darbas bus atliktas greitai, kokybiškai ir už priimtiną kainą.

(Perskaityta per mėnesį: 19, iš jų šiandien: 1.)