Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Ekovatos nauda šiuolaikinei statybai

siuolaikine statybaEkovata – medžiaga, kuri skirta namams užsandarinti siekiant, kad į juos nepatektų šaltis arba lauko garsai. Atrodo, visiškai nesiskiria nuo įprastos vatos, kurią statybininkai naudoja jau daugelį metų. Visgi, vienas skirtumas yra. Ekovata – ekologiškas pasirinkimas. Vis daugiau žmonių pasaulyje garsiai kalba apie tai, jog labai svarbu susikurti tokią aplinką, kuri būtų draugiška gamtai. Ekovatos nauda – akivaizdi.

Nors šiuolaikinė statybų pramonė stengiasi sukurti tokius namus, kuriems papildomas šildymas būtų paprasčiausiai nereikalingas, visgi, ilgainiui papildoma apšiltinimo sistema tampa reikalinga ir būtina. Tokiu atveju ekovata – geriausias pasirinkimas.

 • Sertifikuota CE. Jeigu norite tikrai kokybiškos vatos, kuri puikiai atliktų jai paskirtą funkciją – tokiu atveju svarbu pirkti gaminį, kuris yra sertifikuotas. Visos prekybos vietos, kurios Lietuvoje oficialiai prekiauja ekovata – yra patvirtintos. Tai garantuoja, kad parduodama produkcija tikrai puiki. Nesusigundykite įsigyti pigiau, tačiau be papildomų garantijų.

 • Besiūlė, be termotiltų. Puiku tai, kad pasinaudojus šia vata jos paprasčiausiai nesimatys. Taigi, estetikos atžvilgiu ji visiškai nesugadins Jūsų namų ar kito pastato, kurį planuojate papildomai apsaugoti nuo aplinkos dirgiklių.

 • Ekologija. Tai bene pats pagrindinis pliusas, kuris ir paskatina žmones naudotis būtent ekovata, o ne standartine, kuri ilgą laiką buvo vienintelis pasirinkimas. Kiekvieno iš mūsų prieiga yra rūpintis aplinka, kurioje gyvenate. Statyti namus su ekologiškomis priemonėmis – pirmasis ir bene svarbiausias žingsnis.

 • Mažas laidumas šilumai. Ši vata labai puikiai sulaiko šilumą namuose, tad jeigu pergyvenate, kad iš namų išeina labai daug šilumos – vata padės to išvengti.

 • Atsparumas drėgmei. Vata yra labai kokybiška ir aplinkos veiksniai jai nėra kenksmingi. Atsparumas drėgmei taip pat lemia, kad priemonė labai ilgai tarnaus. Gal ji kiek brangesnė, tačiau atsižvelgiant į tai, kad tarnauja ilgiau – vieni pliusai.

 • Atsparumas ugniai. Kai kurie žmonės baiminasi, kad medžiaga gali būti labai degi. Tai galima būtų pasakyti apie priemones, kurios yra pagamintos iš cheminių medžiagų. Šiuo atveju ekovata tikrai nėra degi.

 • Biologinis atsparumas. Aplinkos veiksniai nebus kenksmingi, kadangi ekologiška vata sukurta taip, kad joks lietus, sniegas ir kiti dirgikliai netrukdytų tinkamai atlikti funkcijų.

 • Gera garso izoliacija. Viena didžiausių ekovatos nauda yra ta, kad ji padeda apsisaugoti nuo lauke esančių garsų. Tai ypač aktualu tiems asmenims, kurie gyvena judriose miesto vietose arba greta didžiųjų kelių. Natūralu, kad norisi namuose negirdėti įvairiausių garsų, kurie paprasčiausiai nakties metu gali trukdyti keliauti į sapnų pasaulį. Ekovata padės išvengti garsų.

 • Nedegi, galimo gaisro metu stabdo ugnies plitimą.

 • Apsaugo pastatus ir medines konstrukcijas nuo puvimo, pelijimo ir kitų medieną ardančių mikroorganizmų, sumažina drėgmės kondensavimąsi.

 • Panaudojimo universalumas, leidžiantis šiltinti tiek medinius, rastų, tiek mūrinius namus – svarbi ekovatos savybė.

Pagerinkite savo gyvenimo kokybę. Jeigu nežinote arba nemokate pat susitvarkyti su gaminiu – tokiu atveju rekomenduojame kreiptis į profesionalus, kurie už tikrai mažą kainą padės izoliuoti namus nuo neigiamų aplinkos veiksnių. Jeigu nežinote kaip izoliuoti – tokiu atveju rekomenduojame pasisamdyti profesionalus, kurie padės atlikti visus darbus.e

(Perskaityta per mėnesį: 58, iš jų šiandien: 1.)