Finansai

„Europos burėms“ pateikta mažųjų nanopalydovų kūrėjos projekto kandidatūra

Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) pateikė papildomus kandidatus Finansų ministerijos rengiamam projektų konkursui „Europos burės“. Tarp jų – ir mažųjų nanopalydovų kūrėjos ,,NanoAvionika“ projektą, kuriuo siekiama įsitvirtinti pasaulinėje rinkoje.

Įmonė vykdo projektą „UAB ,,NanoAvionika“ naujų užsienio rinkų paieška ir esamų rinkų plėtra“, kuriam yra skirtos ES investicijos pagal LVPA administruojamą priemonę „Naujos galimybės“. Projekto kandidatūra pateikta konkurso nominacijai „Už įdomiausią smulkaus verslo projektą“.

„Prisidėti prie inovatyvaus lietuviško verslo plėtros yra mūsų misija. Tikimės, kad nanopalydovų kūrėjams toliau seksis ne tik plėsti savo verslą, bet ir garsinti Lietuvą“, – sakė LVPA direktorius Aurimas Pautienius-Želvys.

,,NanoAvionikos“ projektų administratorius Arūnas Beržinskas sakė, kad skirtos ES investicijos labai reikšmingos įgyvendinant projektą.

„Mūsų tikslinės rinkos – tolimos, į parodas turime saugiai nugabenti bei reprezentatyviai eksponuoti savo technologijas, dėl didelio lankytojų srauto įmonei šiuose renginiuose turi atstovauti keli darbuotojai. Todėl projektui skirta parama mums yra tikrai svarbi – turime galimybę užmegzti naujus verslo ryšius bei pristatyti „NanoAvionics“ kaip lygiavertį rinkos dalyvį“, – teigė A. Beržinskas.

Pagrindinės UAB ,,NanoAvionika“ veiklos sritys yra mažųjų nanopalydovų kūrimas, vystymas ir gamyba. UAB ,,NanoAvionikos“ produkcija eksportuojama į daugiau nei 10 pasaulio šalių Amerikoje, Australijoje, Azijoje ir Europoje. Įmonė šiuo metu vysto naujus produktus – pažangią raketinės traukos sistemą bei globalaus daiktų interneto, naudojant nanopalydovų tinklą, sprendimus.

„Verslo plėtra pasaulinėje rinkoje mums būtina, nes Lietuvos, ir net Europos rinka mūsų produkcijai yra per maža, tokių specifinių gaminių paklausa nedidelė. Naudojamės visomis galimybės surasti naujų partnerių ir klientų. Siekiant komercializuoti naujus produktus, įvesti juos į rinką ir vykdyti pardavimo bei eksporto skatinimo strategijas, privalome dalyvauti pagrindinėse kosmoso sektoriaus parodose. Pandemijos sukelti ribojimai laikinai sustabdė šiuos mūsų veiksmus, tačiau po karantino projektą sėkmingai baigsime“, – sakė A. Beržinskas.

Projekto metu suplanuota sudalyvauti 8 tarptautinėse kosmoso srities parodose tikslinėse eksporto rinkose – JAV, JK ir Singapūre. Bendrovė jau sudalyvavo parodose „Satellite 2019“ ir „SmallSat 2019“ Jungtinėse Amerikos Valstijose, taip pat parodoje „UK Space conference 2019“ Jungtinėje Karalystėje. Kitos parodos dabar yra suplanuotos rudenį.

Konkurso nominacijai „Už įdomiausią smulkaus verslo projektą“ LVPA taip pat papildomai pateikė bendrovės „March design studio“ kandidatūrą. Jau įvykdyto projekto metu įmonė sukūrė 5 naujus gaminio su atšvaitais dizainus skirtingo amžiaus ir poreikių vyrams, moterims, vaikams.

Kiti kandidatai konkursui teikti jau anksčiau, bet nominacijai „Už įdomiausią smulkaus verslo projektą“ skirtas papildomas laikas.

Pranešimą paskelbė: Rūta Grigolytė, VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra

(Perskaityta per mėnesį: 24, iš jų šiandien: 1.)