Finansai

„Finolita“ komentaras dėl Lietuvos banko sprendimo

Lietuvos bankas (LB) nusprendė atšaukti „Finolita“ licenciją. Tikėjomės griežto LB sprendimo, tačiau sprendimas atšaukti licenciją yra maksimaliai griežtas, nes jis reiškia, kad „Finolita“ turės nutraukti veiklą.

Norime priminti, kad „Finolita“ pirmoji, vos identifikavusi abejotinus mokėjimus, apie tai informavo LB ir teisėsaugos institucijas. Nuo to laiko bendrovė net 11 mėnesių maksimaliai skaidriai bendradarbiavo su LB ir teikė visą reikiamą informaciją.

„Finolita“ aktyviai bendradarbiavo su LB, parengė veiklos tobulinimo planą ir jį įgyvendino, savo iniciatyva nušalino įtarimų sulaukusius akcininkus nuo įmonės valdymo bei surado naują bendrovės pirkėją, kurį jau patikrino ir patvirtino Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija. Neabejotina, kad po tokio LB sprendimo sandoris negalės būti užbaigtas ir įmonės valdymas nebus perduotas į patikimų ir patikrintų akcininkų rankas.

LB sprendimą vertiname kaip blogą žinią kiekvienam finansų rinkos dalyviui – dabar siunčiamas signalas, kad bendradarbiavimas nėra tinkama strategija, kad klaidą labiau apsimoka slėpti nei bandyti ją atvirai išspręsti ir kad procesai, vykstantys užsienio žiniasklaidos bei politinio spaudimo kontekste, nebūtinai bus objektyvūs.

Tai nėra teisinga ─ esame įsitikinę, kad įmonių skaidrumas ir atvirumas turi būti skatinami, o reguliatorius turi būti nešališkas, todėl LB sprendimą tikrai ginčysime teisme.

Pranešimą paskelbė: Tomas Andriukonis, UAB „INK agency“

(Perskaityta per mėnesį: 3, iš jų šiandien: 1.)