fotografijos kursai Vilniuje
Laisvalaikis,  Paslaugos

Fotografijos kursai Vilniuje

fotografijos kursai VilniujeNorime papasakoti apie fotografijos kursus. Jie nuolatos vyksta Vilniuje, tad lieka tik pasirinkti – kur įdomiau ir geriau. Kaina? Čia viskas labai reliatyvu, bet apie tai vėliau.

Pirmiausia, fotografijos kursai Vilniuje yra organizuojami nedidelėms klausytojų grupelėms. Nereikia didelių auditorijų. Pakanka nedidelio kabineto su pora stalų. Idealiausias dalyvių skaičius – 5-8 žmonės. Kodėl tiek mažai? Atminkite, kad ir animatorius „ima“ ne daugiau kaip 10 vaikų, nes su daugiau nesusitvarko. Fotografijos meno vaikai nesimoko (o gaila…), o su suaugusiais lyg ir susitvarkyti galima, bet dėstytojas tiesiog negali skirti dėmesio kiekvienam individualiai, jei grupė yra 10 ir daugiau žmonių. Tokiu būdu išeina jau ne mokymai, o paskaita… Kitas dalykas – mokoma realių dalykų, ne tik teorijos, todėl lakstyti nuo vieno dalyvio prie kito užtruks daugiau laiko. Kol dėstytojas aiškina pirmajam ir ateina dešimtojo eilė, kiti neturi ką veikti ir laikas leidžiamas veltui.

Foto kursai yra skirti dalyviams. Jie ateina su didele motyvacija, turėdami aiškų tikslą. Vieni ateina norėdami išmokti geriau fotografuoti prekes savo elektroninei parduotuvei, kitus atsiunčia darbovietė (pavyzdžiui, NT agentus, pardavėjus ir t.t., kurių tiesioginiame darbe fotografuoti tenka gana dažnai), treti eina savo malonumui ir siekia išmokti fotografuoti fotosesijas, renginius ir menines fotografijas. Motyvacija yra labai svarbus dalykas, kad kursai būtų naudingi. Juk per 6 užsiėmimus reikia suteikti ne tik bazines žinias, bet ir praktiškai patikrinti išmoktą medžiagą. Tai smagiausia fotografijos kursų dalis – foto žygis į miestą, kur visa grupė mokosi fotografuoti įvairius objektus.

Fotografijos kursai Vilniuje kainuoja gana įvairiai. Vieni dėstytojai ima 70 eurų už 3-4 užsiėmimus, kiti – 150 už 6 užsiėmimus, treti – 200 eurų už 8 užsiėmimus. Viskas priklauso nuo to, kiek laiko galite skirti savo mokslams. Akivaizdu, kad 4 užsiėmimai yra per mažai, jų metu informacija labai sugrūsta, gal net paviršutiniška. 2 mėnesius trunkantys kursai – neblogai, tačiau ar ne per ilgai? Dėmesį išlaikyti būtina visus 8 užsiėmimus. Tad 6 užsiėmimai, rodos, yra optimaliausias variantas. Kaina taip pat gali svyruoti nuo to, ar einate vienas ar su draugais. Teko matyti, kad fotografijos kursai 3 asmenims kainuoja po 110 eurų (6 užsiėmimai), arba po 18,33 eur už pamoką. Tai pigiau nei individualūs užsiėmimai, kurių kainos svyruoja nuo 30 iki 40 eurų už pamoką (2 valandas).

Žodžiu, fotografijos kursai Vilniuje nėra labai brangūs. Bet pasidomėti apie dėstytojus taip pat verta.

 

(Perskaityta per mėnesį: 201, iš jų šiandien: 1.)