Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Gavus kvietimą į banketą, metas prisiminti stalo etiketo taisykles

banketai

banketaiBanketai – iškilmingos, oficialias vaišės, kai susirenkama pagerbti svarbų asmenį ar paminėti kitą reikšmingą progą. Jei furšetai – mažiau oficialus renginys, kurio metu draugiškai šnekučiuojamasi vaikštinėjant patalpoje ir ragaujant pateiktus užkandžius, tai banketo metu didžioji dalis laiko praleidžiama sėdint už vaišių stalo. Natūralu, jog žmogui, stokojančiam etiketo įgūdžių, banketai gali tapti košmariškas – taip ir atrodys, jog stalo kaimynai nieko neveikia, o tik laido smerkiančius žvilgsnius. Norint neprarasti galimybės atsipalaidavus pasimėgauti prabangia aplinka bei gurmaniškais patiekalais, rekomenduojama atlikti namų darbus ir susipažinti su pagrindinėmis stalo etiketo taisyklėmis.

  • Taip nutiko, jog banketai prasidėjo nesėkme – jūs pavėlavote. Neatkreipkite dėmėsio į save garsiu viešu atsiprašinėjimu: ramiai prieikite prie šeimininko, parodykite apgailestavimą dėl vėlavimo ir paklauskite, kur jums atsisėsti.
  • Rekomenduojamas nuotolis nuo stalo sėdint – plaštakos atstumas. Savo nuobodulio ar nuovargio nereikškite pasiremdami alkūnėmis ar užgulę stalą (net ir po kelių vyno taurių!). Valgydami stengiamasi sėdėt kiek įmanoma tiesiau.
  • Amžinas klausimas, kur dėti servetėlę, išspręstas! Pastarosios vieta – ant mūsų kelių, o ne po kaklu (kaip neretai matome viduramžių pokylius demonstruojančiose iliustracijose). Pasinaudojus servetėle, šią perlenkiame ir padedame į lėkštę.
  • Kad ir kaip mėgstate duoną, godžiai nekąskite nuo visos riekės – valgykite atsilauždami po gabalėlį.
  • Ne visiškai sklandi pažintis su pirmą kartą matomais stalo įrankiais atleistina, tačiau mokėti tinkamai elgtis su pagrindiniais (šakutė, peilis, šaukštas) – privalu kiekvienam. Peilio funkcijos ribotos – jo negalima kištis į burną ar naudoti kaip maisto ant šakutės krovimo įrankiu. Šakute paimama tiek maisto, kiek jo pajėgiama suvalgyti vienu metu. Pavalgius, peilis ir šakutė šalia vienas kito kotais padedami į lėkštę taip, jog su stalo kraštu sudarytų 45 laipsnių kampą į dešinę pusę. Šaukšto vieta – polėkštėje prie baigtos valgyti sriubos dubens.
  • Jei nutiko ekstremali situacija ir netyčia apylėte greta sėdintį kaimyną, nepulkite patys valyti dėmės su servetėle – užtenka tik atsiprašymo. Ant staltiesės nukritęs ir šią sutepęs gabalėlis – ne tragedija. Šį tiesiog paimkite peilio galu ir įdėkite į lėkštę. Suteptą staltiesės vietą pridenkite švaria servetėlė.

 

 

 

(Perskaityta per mėnesį: 54, iš jų šiandien: 1.)