Ne į temą

Geros ir blogos paskolos – kaip atskirti?

Tarp finansų konsultantų itin paplitęs mąstymas, kad visus kreditus galima skirtyti į dvi pagrindines kategorijas, tai yra geri arba protingai paimti kreditai bei blogi arba neišmintingai paimti kreditai. Kyla itin paprastas klausimas, o tai kaip juos atskirti? Ką reikia žinoti, kad pas mus visos paskolos būtų geros? Į visus šiuo klausimus atsakysime jau netrukus.

Geros paskolos

Norintiems protingai paimti paskolas reikia žinoti bei atlikti šiuos dalykus:

  • Atsakingai įsivertinkite savo galimybes. Vienas pagrindinių geros paskolos aspektų yra tai, kad prieš ją pasiėmant jūs tinkamai įvertinote savo finansines galimybes. Liūdna tiesa yra ta, kad vis dar nemaža dalis žmonių vengia realybės ir skolinasi išties neatsakingai. Jie net nesusimąsto, kad vėliau paimti greitieji kreditai internetu turės būti grąžinti.
  • Jeigu galite, nesiskolinkite. Antras patarimas gana paprastas. Jeigu yra poreikis skolintis, reiškia, kad jūsų pajamos neatitinka jūsų turimų išlaidų. Tinkamas finansinis planavimas ir biudžetavimas leis atrasti perteklines išlaidas, jų atsisakyti, o tai padės sutaupyti papildomų pinigų kiekvieną mėnesį.
  • Kuo greičiau grąžinkite paskolą. Kuo ilgiau mokate paskolą, tuo daugiau palūkanų sumokate. Tai pati paprasčiausia matematika. Jeigu tik turite galimybę, visas paskolas ir kreditus grąžinkite anksčiau laiko. Jūsų piniginė jums padėkos.
  • Pasirinkite geriausias sąlygas. Paskutinis svarbus aspektas yra skirtas tam, kad pasirinkę pačias geriausias prieinamas sąlygas norimai paskolai internetu, padės jums sutaupyti. Reikia suprasti, kad šiomis dienomis paskolų rinkoje konkurencija tikrai nemaža, tad konkuruojančios bendrovės tiesiog neriasi iš kailio siūlydamos puikias ir lanksčias sąlygas naujiems ir esamiems savo klientams.

Blogos paskolos

Jau kaip ir aišku, ko reikia, kad paskola būtų gera. O ko visgi nevertėtų daryti?:

  • Skolintis neatsakingai. Jokiu būdu neimkite paskolos bedarbiams, kurios žinote, kad negalėsite grąžinti. Lengviabūdiškumas šioje vietoje yra daugiau nei nusikaltimas. Pasiskolinę per didelę sumą tik dar labiau apsunkinsite savo finansinę padėtį, o vėliau galite užsitraukti ir antstolių nemalonę. O juokingiausia tai, kad viso to, galima paprasčiausiai išvengti.
  • Rinktis pirmą pasitaikusį pasiūlymą. Net jeigu pinigų jums reikia gana greitai, pasistenkite nesirinkti pačio pirmo pasitaikiusio pasiūlymo. Rinkitės tą kredito bendrovę, kuri labiausiai atitinka jūsų lūkesčius.
  • Vengti grąžinti skolas. Nenoriai grąžinamos paskolos yra greičiausias būdas prisidaryti finansinių nemalonumų. Kiekvieną mėnesį atsidėkite tikslią sumą kredito įmokoms sumokėti. Jeigu tik galite, pasistenkite visas paskolas grąžinti anksčiau laiko.
(Perskaityta per mėnesį: 7, iš jų šiandien: 1.)