Finansai

„HANNER“ GALĖS VYKDYTI KONCENTRACIJĄ NT RINKOJE

Konkurencijos taryba leido įmonei „Hanner“ vykdyti koncentraciją įsigyjant 50 proc. bendrovės „SPV-43“ ir 50 proc. „Arenos NT“ akcijų bei kartu su esama akcininke UAB „NT draudimo grupė“ įgyjant bendrąją abiejų įmonių kontrolę.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2020 m. lapkričio 24 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

„Hanner“ vykdo kontroliuojančių bendrovių veiklą. Su „Hanner“ susiję ūkio subjektai užsiima nekilnojamojo turto (NT) vystymu, komercinio NT nuoma, statybų valdymo, statinių statybos techninės priežiūros, pastatų priežiūros ir eksploatacijos veikla, teikia konsultacines ir kitas turto valdymo paslaugas.

Esama akcininkė „NT draudimo grupė“ plėtoja, parduoda ir nuomoja NT. Su ja susijusios įmonės taip pat užsiima NT operacijomis, įskaitant NT vystymą, pardavimą, nuomą, statybą, žemės sklypų pardavimą.

„SPV-43“ ir „Arenos NT“ planuoja vystyti NT projektą Vilniuje ir vykdyti išplėtoto NT nuomos bei pardavimo veiklą.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

Pranešimą paskelbė: Konkurencijos tarybos Komunikacijos skyrius, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

(Perskaityta per mėnesį: 12, iš jų šiandien: 1.)