Akiniai nuo saulės
Mada

Įdomybės apie akinius nuo saulės

Šiais laikais tiek akiniai nuo saulės moterims, tiek ir akiniai nuo saulės vyrams jau neatlieka vien tik pirminę savo funkciją – jie taip pat jau yra tapę ne tik akių apsaugos, tačiau ir stiliaus bei mados dalimi, ypač stilingam žmogui tai puikus aksesuaras, prie kurio neretai derinami netgi drabužiai bei avalynė. Tad šiame straipsnyje pristatote keletą itin įdomių ir tikrai daugeliui negirdėtų faktų apie akinius nuo saulės.

Pirmasis faktas yra apie didžiausią pasaulyje akinių kolekciją. Jos savininkas yra garsusis Jungtinės Karalystės POP muzikos kompozitorius bei muzikantas Seras Eltonas Džonas, kuris gali pasigirti turintis kolekcijoje per 1000 įvairiausių formų, spalvų bei stilių akinių nuo saulės. Tai išties stulbinantys skaičiai..

Antrasis faktas leidžia nusikelti į 2004 metus, kuomet akinių nuo saulės gamintojas Oakley sukūrė modelį, pavadinimu Thump, kuris turėjo įmontuotą skaitmeninį muzikos grotuvą bei leido akinių savininkui mėgauti bet kuria muzika vos kelių mygtukų spustelėjimais. Po metų ta pati kompanija pristatė kitą modelį, kuris vadinosi Razrwire. Šis modelis buvo ypatingas tuo, jog turėjo įmontuotą laisvų rankų įrangą, kuri buvo pritaikyta daugeliui to meto mobiliųjų telefonų modelių.

Trečiasis faktas yra apie vieną populiariausių ir lengviausiai atpažįstamų akinių nuo saulės gamintoją Ray-Ban. Ši kompanija savo veiklą pradėjo 1937 metais. Šiuo metu šis prekinis ženklas priklauso bene didžiausiam akinių gamintojui Luxotticai, kuri savo prekinių ženklų krepšelyje turi tokius garsius ženklus kaip Tiffany, Valentino, Versace bei daugelį kitų. Tai būtent Ray-Ban kaip prekinis ženklas vien 1998 metais pardavė apie 10 milijonų porų visame pasaulyje

Ketvirtasis faktas yra apie labai populiarų prekinį ženklą Polaroid. Šis žodis siejasi ne tik su šios kompanijos gaminama produkcija, tačiau ir su lęšių apsaugos standartu, kuris buvo išrastas dar 1936 metais, kuomet jos sukūrėjas Edwin‘as H. Land‘as ne tik sukūrė, tačiau ir užpatentavo savo išradimą. Nuo to laiko akinių nuo saulės industricija vystėsi ne dienom, o valandom. Būtent tai galima pastebėti ir šiomis dienomis.

Jei nesate tikri, ar Jūsų akinių lęšiai tikrai poliarizuoti, penktasis faktas apie juos padės Jums nesunkiai tai išsiaiškinti. Tad norint pasitikrinti, ar gamintojas tikrai nemeluoja, Jums tereiktų turėti poliarizuotus lęšius turinčius akinius, juos paversti 90 laipsnių kampu – jei pastebėsite aiškų patamsėjimą akinių lęšiuose, jie tikrai yra pagaminti pagal Polaroid technologiją.

 

 

(Perskaityta per mėnesį: 66, iš jų šiandien: 1.)