Finansai,  Ne į temą,  Paslaugos,  Pirkiniai

Imdami kreditą jokiu būdu nesukčiaukite

paskolaŠiuo metu paskolų bendrovės, kurios kreditus dalina internetu, privalo tinkamai vertinti ar asmuo bus pajėgus nustatytos paskolos grąžinimui. Tačiau, jeigu asmuo skolinasi sukčiaudamas, tai jam pačiam gresia didžiulės bėdos. Pirmiausia reikėtų išskirti besiskolinančių asmenų grupes – vieni skolinasi pateikdami duomenis teisingai, o kiti duomenis apie savo finansinę padėtį pateikia nuslėpdami tam tikrus faktus, jie klaidina kredito bendroves. Kiekvienu atveju, kuomet paskola yra suteikiama neteisėtai, yra atliekami tyrimai, o svarbiausia – kiekvienas asmuo laukia vis skirtingo sprendimo.  Jums reikia žinoti, kad jeigu bendrovė paskolą suteikė neteisėtai, tai tokiam asmeniui kredito bendrovė atlygins žalą, bet jeigu paskola buvo suteikiama asmeniui, kuris sąmoningai nurodė neteisingus duomenis ir tyčia sukčiavimo būdu išviliojo pinigus, tai toks asmuo pats gali būti baudžiamas.

Saugus kreditas internetu išduodamas didžiausiose paskolų bendrovėse, bet kartais kai kurie asmenys išbando laimę sukčiaudami. Jie kredito teikėjui nurodo, jog gauna didesnes pajamas, kartais jie naudoja net ne savo duomenis paskolų gavimui. Tokie asmenys gali būti baudžiami pagal baudžiamąjį kodeksą. Yra ne vienas asmuo, kuris už bandymą sukčiauti skolinimosi metu, buvo nubaustas realia laisvės atėmimo bausme. Tai įvyko tuomet, kai paskola nebuvo grąžinta laiku – bendrovė kreipėsi į skolų išieškojimo įmones bei teismą, o tada viskas ir išaiškėjo. Imdami paskolą, jūs turite patys vadovautis sąžiningumo principais, nes kitaip galite prisidaryti problemų.

Kas liečia kreditorių nustatomas paskolos gavimo sąlygas, ta čia būtina paminėti, jog ne vien tik nuo kreditorių priklauso skolinimo tvarka. Pavyzdžiui, kliento mokumo vertinimo nuostatos verčia paskolų bendroves įgyvendinti tam tikras sąlygas. Jose nurodoma, kad kreditai nuo 18 metų asmenims gali būti išduodami nebent tais atvejais, jeigu tokie asmenys turi pajamų šaltinį. Taip pat tokiems asmenims keliamas reikalavimas neturėti didelių buities išlaidų. Kreditoriai taipogi turi skaičiuoti, kad klientui nesusidarytų tokios įmokų sumos, kurių bendra suma sudarytų 40 procentų pajamų, skiriamų finansų įstaigų paslaugų apmokėjimams. Be to yra ir kitų reikalavimų, kurie galbūt yra nelabai palankūs besiskolinantiems, tad siūlytume prieš tai viską gerai išanalizuoti.

(Perskaityta per mėnesį: 54, iš jų šiandien: 1.)