įmonių steigimas
Paslaugos

Įmonių steigimas: pradedančiojo pradžiamokslis

įmonių steigimasTurite aiškią savo verslo viziją, tačiau nesate tikras, nuo ko prasideda įmonių steigimas? Steigiant nuosavą verslą, svarbiausia apsispręsti, kokią veiklos formą jums labiausiai tinka. Taigi, iš principo tenka pasirinkti ar steigti juridinį asmenį ar verstis pagal individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą. Tai išties labai atsakingas sprendimas, nuo kurio priklausys ir jūsų sėkmė. Nuspręsti, kokią veiklos formą pasirinkti, gali padėti šie kriterijai:

  • Veiklos pobūdis. Kokia veikla planuojate vertis, paprasčiau tariant, sprendimas priklauso nuo veiklos sudėtingumo, apimties ir kitų aplinkybių, susijusių su planuojama vykdyti veikla.
  • Turimo kapitalo dydis. Steigiant atitinkamus juridinius asmenius, yra numatytas konkretus pradinis įstatinio kapitalo dydis, kurį privalo turėti juridinio asmens steigėjas.
  • Mokesčiai. Mokesčių dydis priklauso nuo to, kokią veiklos formą pasirinkote.
  • Atsakomybė. Jei ketinate riboti savo atsakomybę ir neplanuojate už savo verslo nesėkmę atsakyti savo arba šeimos turtu, vertėtų rinktis riboto civilinės atsakomybės juridinį asmenį.
  • Verslo steigėjų skaičius. Jei ketinate įmonę steigti ne vienas, o su savo verslo partneriais, veiklą vertėtų vykdyti, įsteigus juridinį asmenį.
  • Vykdomos veiklos sudėtingumo laipsnis. Vykdyti individualią veiklą yra visada paprasčiau. Kodėl? Nereikia kurti juridinio asmens, nereikia apgalvoti valdymo struktūros ar atlikti kitų juridiniams asmenų būtinų funkcijų bei formalumų.

Įmonių steigimas? Ar tikrai?

LR civilinis kodeksas ir LR gyventojų pajamo mokesčio įstatymas suteikia galimybę užsiimti individualia veikla ir nesteigiant įmonės. Ši verslo forma rekomenduojama tada, kai nesate pajėgūs vieni įgyvendinti savo verslo idėjos arba ūkinę komercinę veiklą planuojate vykdyti tik ribotą laiko tarpą.

Jei nusprendėte įsteigti juridinį asmenį, tačiau nesate tikras, kaip viską tinkamai padaryti, kreipkitės į profesionalus. Šiuo metu Lietuvoje yra išties nemažai įmonių, kurios padeda savo klientams įsteigti įmonę: sutvarko visus reikalingus dokumentus ir formas, pristato jas atitinkamoms institucijoms ir pan. Tai reiškia, kad viskas bus padaryta už jus, o jūs galėsite nesijaudinti, kad kažko iki galo nepadarėte ar įvėlėte klaidą. Taigi, profesionalai užtikrina, kad įmonių steigimas vyktų sklandžiai ir be jokio streso.

(Perskaityta per mėnesį: 100, iš jų šiandien: 1.)