Autodiagnostika
Technologijos,  Transportas

Kokie požymiai rodo, kad automobiliui laikas atlikti autodiagnostiką?

AutodiagnostikaŠiuolaikiniuose automobiliuose yra daug visokiausių daviklių ir kitos elektronikos, kuri automobilio vairuotojui praneša apie tam tikras problemas automobilyje. Todėl automobilio savininkas laiku gali sužinoti, kad visgi laikas jau automobiliui atlikti autodiagnostiką ir taip išvengti rimtesnių problemų. Dažniausiai užsidega variklio patikros lemputė, kuri informuoja, kad problemos reikia pradėti ieškoti susijusios su varikliu.
Automobilio diagnostika atliekama prijungiant diagnostikos įrangą prie automobilio valdymo bloko, dar kitaip vadinamo kompiuterio. Šis procesas yra trumpas, dažniausiai užtrunka apie dvidešimt minučių. Per tokį trumpą laiką, serviso meistras prijungęs diagnostikos įrangą, savo kompiuteryje mato klaidų kodus. Pagal kodus gali spręsti kas yra blogai automobilyje. Tik nesusipainiokite, autodiagnostika nėra remontas, tai yra gedimo ar problemos diagnozavimas. Kaip apsilankymo metu pas gydytoją Jums pasako kokia liga sergate, taip čia, serviso meistras diagnozuoja automobilio “ligą“.
Automobilio vairuotojai ne tik turėtų nuolatos prižiūrėti automobilyje esančio tepalo lygį, langų skysčio pakankamumą ar išsivalyti automobilį, bet ir stebėti variklio veikimo darbą važiuojant ir stovint. Požymių, kad variklis dirba blogai yra įvairių, tačiau vairuotojai dažniausiai pastebi tik lengvus neįprastus garsus arba tada, kai automobilis pradeda važiuoti kitaip. Visada galima to išvengti reguliariai atliekant automobiliui autodiagostiką. Atliekant reguliariai kompiuterinę diagnostiką, transporto priemonės savininkai išvengtų neplanuotų ir nemažų išlaidų remontui.
Automobilių vairuotojai dažniausiai pastebi tokius požymius, kaip netolygus variklio darbas, kai variklis pulsuoja ar trukčioja. Išmetamosios dujos yra neįprastos, dažniausiai pasikeičia spalva, mėlyna ar juoda. Taip pat važiuojant automobiliu, jam pritrūksta galingumo važiuojant į įkalnes arba greitėjant. Tokie automobilio neįprasti garsai ar vairavimas yra dažniausi. Retesni gedimai būna, kad variklis pradeda gęsti, pradeda automobilio variklio užvedimas, atsiradęs tarškesys ar padidėjusios degalų sąnaudos.
Retas automobilio gedimas atsiranda iš karto. Dažniausiai pradiniai gedimo požymiai atsiranda eksploatacijos metus, o gedimą pastebime žymiai vėliau. Laiku pastebėtas gedimas automobilyje nepažeidžia kitų mechaninių dalių, todėl galima išvengti rimtų gedimų. Tik pastebėjus kažkokius neįprastus garsus ar atsiradus neįprastam automobilio važiavimui, autodiagnostika turėtų būti vienas pirmųjų transporto priemonės savininko darbų.

(Perskaityta per mėnesį: 117, iš jų šiandien: 1.)