baseinų chemija
Namai

Išmani baseino įranga – kas tai?

Kalbant apie baseino įrengimą, daugelį žmonių baugina du pagrindiniai dalykai – tai baseino įrengimo kaina ir jo priežiūra. Daugelis baseino priežiūrą įsivaizduoja kaip vieną iš sudėtingiausių ir varginančių dalykų. Tačiau specialistai teigia, kad pasirūpinus profesionalia ir visapusiška baseino įranga, jo priežiūra tampa itin paprasta.

Tačiau visais atvejais vien tik įrangos baseinui nepakanka, tam turi būti naudojama ir speciali baseinų chemija. Be šių dviejų dalykų baseinas būtų tik dar viena bala, todėl šis duetas yra tiesiog privalomas ir jie yra vienas su kitu labai susiję. Žinoma, labai svarbų vaidmenį atlieka ir vandens filtrai bei filtravimo įranga, baseino skimeris, surenkantis nešvarumus. Kaip visa tai veikia?

Norint sužinoti, ar baseino vanduo atitinka higienos reikalavimus ir yra tinkamas juo naudotis, reikalingi specialūs prietaisai, matuojantys vandens pH bei chloro kiekį. Šiandien galima pasidžiaugti rinkoje atsiradusiais išmaniaisiais įrenginiais, kuris nuolatos analizuoja šiuos vandens rodiklius. Vos tik bent viena iš jų ar abi nukrypsta nuo normos, apie tai siunčiamas pranešimas į mobilią programėlę Wi-Fi ryšio pagalba. Tai yra neabejotinai patogu ir daro baseino priežiūrą žymiai paprastesne.

Iš esmės, priežiūra nėra labai sudėtinga, o kai tai atlieki keletą kartų – visiškai paprasta. Verta žinoti, kad baseinui būtina dezinfekcija, kuri gali būti atliekama chloru. Jo lygis lauko baseine neturėtų nukristi žemiau 0,6 mg/l. Chloras dedamas į baseine esantį skimerį, siurblio krepšelį arba specialią chlorui skirtą plūdę. Esant itin prastai vandens būklei rekomenduojam atlikti vadinamąją „šoko“ dezinfekciją. Vėliau chloro reikėtų naudoti tiek, kol testerio parodymai ims rodyti normą.

Bet tai daryti reikėtų tik sureguliavus vandens pH, kuriam naudojami specialūs preparatai pH+ (plius) arba pH- (minus).

Dezinfekciją galima atlikti ir be chloro, tam yra skirtos specialios aktyviojo deguonies tabletės. Dar yra papildomi preparatai, skaidrinantys vandenį – tai flokuliantai, kurie suriša smulkius nešvarumus ir šie pašalinami per filtravimo sistemą. Tiesa, juos naudoti reikėtų tik prireikus, ne reguliariai.

(Perskaityta per mėnesį: 8, iš jų šiandien: 1.)