Paslaugos,  Transportas

Jūrinių konteinerių aptarnavimas terminaluose

Pagal statistikos duomenis kas ketvirti krovinių gabenimo apyvarta auga. 2018 III ketv. visų rūšių  transportu krovinių pervežta 43,423 t, kai tuo tarpu 2016 IV ketv. Krovinių visų rūšių transportu pervežta 31,81 t. Žinoma populiariausia transporto priemonė išlieka sausumos kelių transportas. Tačiau renkantis transportavimo būdą verta apsvarstyti įvairius variantus. Ne visada kelių transportas yra optimaliausias variantas.

Krovinių gabenimui galima rinktis iš:

  • Jūrinių konteinerių transportavimas jūrų transportu;
  • Geležinkelio transportu;
  • Oro transportu;
  • Minėtas kelių transportas.

Kai krovinius reikia atgabenti iš tolimųjų rytų patikimiausias ir ekonomiškiausias būdas yra transportavimas jūriniais konteineriais. Nors tai nėra greičiausias būdas, kaip tai būtų oro transportu. Kita vertus gabenimo tipą reikėtų rinktis atsižvelgiant į prekes bei skubumo kriterijus.

Ir vis tik jei prekių gabenimo sąlygoms nėra didelių reikalavimų, o terminai nespaudžia verta rinktis gabenimą jūriniais konteineriais.

Krovos terminaluose į jūrinius konteinerius galima pakrauti didelį kiekį krovinių, todėl mažėja gabenimo kaštai. Beje jūrų keliu gabenamiems užsakymams nėra nustatyti apribojimai gabaritams, todėl gali būti gabenami ir labai dideli, nestandartiniai daiktai.

Krovinių ekspedijavimo kompanijos rūpinasi klientų siuntų kokybišku aptarnavimu nuo išsiuntimo iš terminalo iki jos pristatymo į kliento nurodytą galutinį atvykimo tašką. Jei yra būtinybė kroviniai gali būti sandėliuojami terminaluose, gali būti atliekamas perkrovimas iš vieno konteinerio į kitą, paruošiami tolimesniam transportavimui. Kada krovinys išsiunčiamas iš terminalo, kuriam plukdymo etape jis yra ir kada pasiekia galutinį pristatymo punktą bei kada yra iškraunamas galima stebėti pagal AWB numerius, kuris klientui pateikiamos vos tik siuntiniui išjudėjus iš terminalo. Tai užtikrina krovinio saugumą.  O užsakovas gali planuotis konteinerio priėmimui.

Dėl jūrinių konteinerių gabenimo, aptarnavimo daugiau informacijos gali suteikti ilgametės patirties turinti krovinių ekspedijavimo įmonė UAB „High Logistics“.

 

 

(Perskaityta per mėnesį: 89, iš jų šiandien: 1.)