Pirkiniai

Ką reikėtų žinoti apie baseinų robotus?

Kalbant apie įvairią techniką, baseinams skirti robotai nėra tokie populiarūs, kaip langų ar grindų valymo robotai. Tačiau natūralu, kad viskas priklauso nuo poreikio, o kaip žinia, vidaus ar lauko baseinai nėra kiekvienuose namuose.

Tačiau tiems, kurie turi vienokio ar kitokio tipo didesnį baseiną, baseinų robotai yra tikrai aktualus pirkinys. Baseinų valymo robotai gali būti pusiau automatiniai arba visiškai automatiniai. Jeigu reikia aptarnauti didelio dydžio baseiną, rekomenduojama rinktis robotus, jungiamus prie maitinimo šaltinio. Labai svarbu, kad laido ilgio užtektų robotui laisvai judėti ir pasiekti visus baseino kraštus.

Pusiau automatiniai nuo visiškai automatinių skiriasi tuo, kad šiuos robotus būtina išvalyti patiems, paprastai jie yra jungiami prie išorinio siurblio. Dažniausiai tokio tipo siurbliai yra su ratukais ir yra pigesni nei visiškai automatiniai, todėl puikus pasirinkimas nenorintiems daug investuoti.

Visiškai automatiniai baseino valymo robotai yra valdomi integruotu varikliu ir yra galingesni, turi ratukus arba vikšrinę pavarą. Toks valymo įrenginys ženkliai patikimiau išvalo baseino dangos nešvarumus, tačiau nebūtinai idealiai. Labai priklauso nuo roboto modelio ir jo techninių charakteristikų.

Vieni baseinų robotai yra skirti valyti tik dugną, o kiti gali judėti dugnu, sienomis ir net laiptais. Į tai būtinai atkreipkite dėmesį, prieš rinkdamiesi robotą savo baseinui. Ne visi įrenginiai, net ir visiškai automatiniai, idealiai prieina prie kampų ar vienodai efektyviai įveikia visas baseino dangas.

Taip pat atkreipkite dėmesį, jeigu baseine naudojamas sūrus vanduo, tai gali būti aktualu SPA centrams. Tokių baseinų valymui reikalingi specialiai sūriam vandeniui skirti baseinų robotai.

Realiai baseinų robotai labai primena įprastą dulkių siurblį. Jie taip pat turi filtrus bei valymui skirtus šepečius, kuriuos reikia nuolatos valyti ir prižiūrėti. Taip pat labai svarbu nuolatos stebėti savo robotą jo darbo metu. Pastebėjus, kad robotas iš dalies ar visiškai neatlieka savo funkcijos, būtina patikrinti valymo detales – filtrus, valymo sparnuotę, veleną. Joms susidėvėjus ar užsikimšus, būtina jas išvalyti arba pakeisti naujomis.

(Perskaityta per mėnesį: 15, iš jų šiandien: 1.)