autoservisų įranga
Technologijos

Kada naudojami servise tikrinimo stendai?

Automobilių servisuose būna daug įrangos ir įrankių, kurie visi turi skirtingas paskirtis. Vieni skirti konkrečiai remontuoti vieną mechanizmą ar detalę, kiti susiję su daug skirtingų remontų darbų, kaip pavyzdžiui, keltuvai, kurie nieko neremontuoja, bet turint šią įrangą, galima lengviau suremontuoti automobilius. Šiame straipsnyje konkrečiai kalbėsime apie tikrinimo stendus, kurie skirti tikrinti automobilyje esančius mechanizmus. Tokia autoservisų įranga gali būti: stabdžių tikrinimo, pakabos tikrinimo, ratų suvedimo tikrinimo, amortizatorių tikrinimo stendai. Apie šią įranga ir pakalbėsime straipsnyje.

autoservisų įrangaŠiuos stendus galima pamatyti vis daugiau servisų, nes tai tampa viena reikalingiausių paslaugų. Šios įrangos pagalba galima tikrinti mechanizmą ir sužinoti ar jau laikas keisti į kitas detales, ar mechanizmas yra dar puikiai veikiantis. Todėl tai kur kas palengvina serviso mechanikų darbą, nes nereikia mechanizmų tikrinti rankinių būdu ar dar blogiau, nuimti papildomus mechanizmus, kad patikrinti norimą. Dėl to yra sugaištama daug laiko, o su stendu tai yra atliekama greitai ir produktyviai. Užtenka tiesiog su automobiliu užvažiuoti ant reikiamo stendo ir atlikus greitas procedūra yra gaunami rezultatai.

Ši autoservisų įranga yra labai naudingi, todėl jie yra naudojami techninės apžiūros centruose. Kur darbuotojams per trumpą laiko tarpą reikia gauti išvadas, apie automobilio techninę būklę. Taip pats ir servisams naudingi, kai klientas tiksliai nežino ar jau laikas keisti amortizatorius bei stabdžius, ar dar jie yra puikiai funkcionuojantys.

Kiekviena ši autoservisų įranga turi skirtingas savo paskirtis. Stabdžių tikrinimo stendas tikrina automobilio stabdymo efektyvumą. Amortizatorių tikrinimo stendas generuoja vibracijas, kurių pagalba galim matyti rato apkrovas. Pakabos tikrinimo stendai juda į abi puses, todėl mechanikas gali matyti kaip veikia sąveikaujančios dalys, gumos ir kt. Ratų suvedimo tikrinimo stendas tikrina ar automobilio ratai teisingai pakreipti ir vairuotojui netrukdo vairavimui.

Taigi, kiekvienas tikrinimo stendas yra naudingas serviso mechanikams. Todėl ši autoservisų įranga yra vis plačiau naudojama tiek servisuose, tiek techninės apžiūros centruose. Kadangi šios įrangos pagalba galima greitai gauti rezultatus apie tikrinimas mechanizmus.

(Perskaityta per mėnesį: 76, iš jų šiandien: 1.)