auto dalys
Ne į temą

Kada naudotos auto dalys – geriausias sprendimas?

Sugedus automobiliui, dažnai imame galvoti, kaip geriausiai pasielgti, ieškant reikalingų detalių. Ar reikėtų kreiptis į naujų detalių pardavėjus, ar tikrų ir naudotos auto dalys? Priklausomai nuo situacijos, toli gražu ne visada verta skubėti ieškoti naujų prekių. Kai kuriais atvejais geriausias sprendimas – naudotos dalys.

Norint sutaupyti

Žinoma, jog dažniausiai naudotos detalės pasirenkamos kaip alternatyva naujoms dėl savo pigesnės kainos. Ir iš tiesų, tai yra vienas svarbiausių argumentų, dėl kurių verta rinktis naudotas detales automobilio remontui. Ypač, kai kalbama apie sudėtingą remontą. Pavyzdžiui, sugedus važiuoklės variklio detalėms, net autoservisuose dirbantys meistrai dažnai pasiūlo klientams rinktis naudotas detales ir taip sutaupyti pinigų automobilio remontui. Tai puiki alternatyva tuomet, kai auto servisas bendradarbiauja su tam tikrais autolaužynais ir žino, kaip surasti naudotą ir kokybišką detalę.

Kai nėra pasirinkimo

dar vienas dažnas atvejis, kuomet geriau pasitarnauja naudotos auto dalys nei naujos, yra atvejai, kai reikalingas remontas specifiniam automobilio modeliui arba priešingai – senam automobiliui. Pavyzdžiui, pasitaiko atvejų, kai automobilis yra toks senas, kad naujų jam skirtų detalių nebegaminama. Tuomet nelieka nieko kito, kaip rinktis naudotas detales. Kitas atvejis – kai automobilis arba detalės labai retos. Tokiu atveju ne visuomet pavyksta rasti reikiamą naują detalę. Dažniausiai pardavėjas bus užsienyje ir teks laukti jos siuntimo. Tokiu atveju su naudotomis detalėmis remontas kainuos daug pigiau ir bus padarytas greičiau.

Kaip neapsigauti?

Toli gražu ne visuomet naudota detalė yra prastesnė už naują. Net ir sugedus generatoriui, ne visuomet verta ieškoti naujo, nes naudotas gali tarnauti dar daugybę metų, o kainuos daug pigiau. Tai pasakytina apie didelę dalį automobilių detalių. Tačiau labai svarbu, kad jų ieškotų profesionalai.

Dažniausiai atvejai, kai naudota detalė netinka arba greitai po remonto sulūžta pasitaiko tuomet, kai automobilio savininkas imasi iniciatyvos ir ne tik naudotų detalių ieško pats, bet pats jas ir pasikeičia. Tokiais atvejais kartais tenka autoservisuose kaip reikiant padirbėti ir pakeisti detales dar kartą. Dar blogiau, jei sugedusi naudota detalė sulaužė ir šalia esančias dalis. Todėl visais atvejais, kai remontui naudojamos naudotos auto dalys, geriausia, kad jas pirktų ir remontuotų – profesionalūs mechanikai, išmanantys savo darbą.

(Perskaityta per mėnesį: 29, iš jų šiandien: 1.)