filmai internetu
Laisvalaikis,  Ne į temą

Filmai internetu gali būti žiūrimi įvairiausiose vietose

Internete filmus žiūrėti mėgsta beveik visi, tačiau toli gražu ne visi už tai nori mokėti pinigus. Pastebima, kad vis daugiau žmonių renkasi filmų žiūrėjimą internetu,  ne kino teatruose, o tai nemažus nuostolius atneša filmų kūrėjams. Mat, jie praktiškai jokių pajamų negauna už tai, kad vartotojai žiūri jų kūrinius internetu. Aiškiau kalbant, filmų portalai nesidalina pajamomis, kurios gaunamos už publikuojamus filmus, nes vis dėlto – dauguma tokio tipo portalų veikia nelegaliai. Norintiems filmus žiūrėti be jokių problemų, patartina labiau pasidomėti kaip veikia visi populiariausi filmų portalai. Tikrai nėra taip, kad viskas su jais yra tvarkoje. Dauguma jų tiesiog pažeidžia įstatymus, už kuriuos yra numatytos didžiulės bausmės.

Dabar filmai internetu dažniausiai publikuojami neturint tam teisės. Didžioji dalis filmų portalų leidžia interneto vartotojams žiūrėti įvairius kūrinus visiškai nemokamai. Kiti portalai nustato bent kažkokius mokesčius. Esmė tame, kad visi surinkti pinigai keliauja portalų savininkams ir nė cento neatitinka filmų kūrėjams. Toks filmų platinimas, ypač kai tenka mokėti pinigus, užtraukia atsakomybę, kuri baigiasi milžiniškomis baudomis bei laisvės atėmimu ar areštu. Būtina žinoti, kad atsakomybė gresia ne tik tų portalų savininkams, bet ir filmus žiūrintiems žmonėms. Tad, būtinai pagalvokite ar elgiatės teisėtai, nes tai gali pridaryti nemažų bėdų.

Filmų portalus pasirinkimas, ypač Lietuvoje, yra didžiulis. Dauguma portalų netgi leidžia žiūrėti filmus nemokant nė cento, o kiti reikalauja netgi kelių eurų mokesčio per mėnesį. Svarbiausia tai, kad tie portalai neretai patys imasi filmų vertimo, o tai ir paskatina juos reikalauti pinigų už peržiūras. Vis dėlto – tuos filmus kažkas turi įgarsinti bei versti, o nemokamai to daryti niekas nenori.

Kalbant apie filmų legalumą, tai internetu juos legaliai žiūrėti galima vos keliose vietose. Tai yra televizijos kanalai bei kelios specializuotos filmų platformos. Esminis principas yra tas, kad tenka mokėti mėnesio mokesčius. Tie portalai, kurie leidžia žiūrėti filmus nemokamai, dažniausia turi labai ribotą filmų repertuarą, todėl tokiomis platformomis domimasi labai retai. Tad, jeigu norite viską daryti legaliai, būtinai atidžiau peržiūrėkite visus portalų pasiūlymus.

(Perskaityta per mėnesį: 90, iš jų šiandien: 1.)