Laisvalaikis

Šarm el Šeichas – populiari turistų lankoma vieta, garsėjanti gražiais paplūdimiais ir audringu naktiniu gyvenimu

Pasauliui pamažu atsigaunant po pandemijos, daugelis žmonių nekantrauja vėl keliauti. Viena iš daugelio keliautojų akiratyje atsidūrusių krypčių yra Šarm el Šeichas – kurortinis miestas, esantis pietiniame Sinajaus pusiasalio kyšulyje Egipte. Dėl krištolo skaidrumo vandens, nuostabių koralinių rifų ir šilto oro nenuostabu, kodėl Šarm el Šeichas yra populiari turistų iš viso pasaulio kelionių kryptis.

Tačiau kelionė į Šarm el Šeichą – tai ne tik gulėjimas paplūdimyje ir kokteilių gurkšnojimas. Šis miestas yra kupinas istorijos ir kultūros, jame gausu senovinių vietų ir lankytinų objektų, kuriuos galima ištirti. Vienas iš tokių objektų yra Šv. Kotrynos vienuolynas, esantis Sinajaus kalno papėdėje. Šis UNESCO pasaulio paveldo objektas yra vienas seniausių krikščionių vienuolynų pasaulyje, jame saugoma daug svarbių religinių artefaktų, tarp jų ir degantis krūmas.

Besidomintiems istorija būtina aplankyti Ras Mohammedo nacionalinį parką. Šioje saugomoje teritorijoje gyvena įvairi flora ir fauna, įskaitant daugiau kaip 220 rūšių koralų ir 1000 rūšių žuvų. Čia taip pat yra Antrojo pasaulinio karo metais nuskendusio britų laivo SS Thistlegorm, kuris dabar yra populiari nardymo vieta, liekanos.

Kalbant apie nardymą, Šarm el Šeichas garsėja pasaulinio lygio nardymo ir nardymo su vamzdeliu galimybėmis. Raudonojoje jūroje yra vieni gražiausių koralinių rifų pasaulyje, o Šarm el Šeicho apylinkėse knibždėte knibžda spalvingų žuvų ir kitų jūros gyvių. Nesvarbu, ar esate patyręs nardytojas, ar pradedantysis, mieste yra daugybė nardymo centrų, kurie gali patenkinti jūsų poreikius.

Tačiau kelionė į Šarm el Šeichą – tai ne tik lankytinos vietos ir pramogos. Šis miestas taip pat garsėja audringu naktiniu gyvenimu – daugybė barų ir klubų dirba iki ankstyvo ryto. Nesvarbu, ar ieškote ramaus gėrimo, ar siautulingos nakties, Šarm el Šeiche kiekvienas ras ką nors sau.

Žinoma, jokia kelionė į Šarm el Šeichą nebus visavertė, jei neragausite vietinės virtuvės patiekalų. Egiptietiškas maistas garsėja drąsiais skoniais ir šviežių ingredientų naudojimu, o mieste yra daugybė restoranų, kuriuose patiekiami gardūs patiekalai. Nuo tradicinių egiptietiškų patiekalų, tokių kaip koshari ir ful medames, iki tarptautinės virtuvės patiekalų, tokių kaip itališki ir kiniški, – kiekvienas ras sau tinkamų patiekalų.

Apibendrinant galima teigti, kad kelionė į Šarm el Šeichą yra būtina kiekvienam, ieškančiam saulės, jūros ir kultūros derinio. Nuostabūs paplūdimiai, turtinga istorija ir audringas naktinis gyvenimas – šiame nuostabiame kurortiniame miestelyje kiekvienas ras kažką sau. Tad kodėl gi neužsisakius kelionės jau šiandien ir nepatyrus visko, ką gali pasiūlyti Šarm el Šeichas?

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)