anglų kalbos kursai
Laisvalaikis,  Paslaugos

Kaip anglų kalbos kursai skatina tobulėti

anglų kalbos kursaiAsmeninis tobulėjimas reiškiasi įvairiose srityse. Viena jų – užsienio kalba. Anglų kalbos kursai suteikia galimybę kalbėti ir rašyti taip, kad suprastų ne tik lietuviai. Tačiau tai dar ne viskas. Kursai skatina tobulėti ir toliau.

Jei užsiregistravote mokytis užsienio kalbos, tikriausiai turite įvairių tikslų, pavyzdžiui, rašymo įgūdžių pagerinimas. Priežasčių, dėl kurių žmones traukia anglų kalbos kursai, yra ir kitokių. Tačiau pagrindas – minėtasis rašymas, kalbėjimas bei klausymas. Kai mokomasi arba kai kursai jau užbaigiami, atsiranda įkvėpimas. Juk siekiama ir pasiekiama. O tai reiškia, kad bus lengviau įgyvendinti kitus tikslus.

Kaip išmokta anglų kalba skatina tobulėti? Pirmiausia gali atsirasti noras keliauti. Mąstote vykti į Didžiąją Britaniją? Ne, tai nereiškia, kad privalote traukti geresnio uždarbio ieškančių emigrantų keliais. Pasisvečiavimas užsienyje kaip tik siejasi su tobulėjimu, su naujomis vietomis ir įdomiais žmonėmis. Galų gale, visiems reikia atostogų. Juk atsipūtus į darbą kimbama su nauja jėga.

Jei kursuose gerinami klausymo įgūdžiai, atsiranda dar platesnė tobulinimosi terpė. Sakykime, iki šiol apsiribodavote lietuviškais filmais. Tačiau mokant anglų kalbą, galimybės padidėja. Nesvarbu, kokia sritis domina. Traukia dokumentiniai filmai? O gal įdomu palyginti keletą detektyvų? Labiausiai žavi romantika? Jei anksčiau angliškai kalbančių veikėjų balsai priminė paukštelių čiulbėjimą, tai dabar jie bus geriau suprantami.

Anglų kalbos kursuose mokė rašyti laiškus ar rašinius? Puiku. Galbūt susižavėjote pačiu teksto kūrimo procesu? Tokiu atveju nėra skirtumo, ar kūrybines fantazijas išlaisvinsite angliškai, ar lietuviškai. Kad ir kaip būtų, tai aiškiai suponuoja apie tobulėjimą.

Lygiai tokios pačios tendencijos galioja skaitymo srityje. Pamėgote angliškus straipsnius? O gal anglų kalbos kursai suteikė tiek naudos, kad jau skaitote trečią anglišką knygą? Tuomet atradote puikų ir turiningą hobį. Ir kas žino, gal skaitymo malonumas peraugs į norą kurti patiems? Viso to nepavadinsi kitaip kaip dvasiniu ir protiniu tobulėjimu.

Jei anksčiau atrodė, kad anglų kalbos kursuose gaunama vienpusė nauda, tai dabar laikas šią nuostatą keisti. Žinoma, pirminis tikslas yra užsienio kalbos išmokimas. Tačiau tai atlikus atsiranda entuziazmo kibti į kitus uždavinius ir užkopti į naujus kalnus. Kursai skatina tobulėti visapusiškai. Jie atlieka į priekį stumiančios jėgos funkciją.

Dar viena įdomi idėja – išmokus anglų kalbos gilinti kitų kalbų įgūdžius. O kaip kitaip tapti poliglotu, jei ne mokantis? Žodžiu, kursai padeda realizuoti siekius ir atsidurti ten, kur kažkada atrodė per toli. Tereikia užsiregistruoti ir kibti į pasirinktos kalbos perpratimą. Paskui kelionės ar bendradarbiavimas su partneriais iš užsienio tampa tikru malonumu.

(Perskaityta per mėnesį: 83, iš jų šiandien: 1.)